reklama
 
 

Česko-slovenská hádka na olympiádě: Mezi slalomáři

6. 8. 2008 13:55
Slovenský olympionik nadával českým kolegům

Peking - Čeští a slovenští vodní slalomáři se během úterního tréninku na olympijském kanálu v Šun-i dostali do sporu.

Příčinou byl ostrý slovní konflikt mezi Michalem Martikánem a posádkou deblkanoe Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek.

Slovenský olympijský vítěz z Atlanty nezvládl zkrotit své emoce po tom, co mu Češi vjeli do cesty a on do nich se svou lodí narazil.

Kolizi odnesl krvavým šrámem pod levým okem pouze Volf, jinak se nikomu nic nestalo. Martikán byl ovšem vzteky bez sebe.

Čtěte také: Štěpánka své umění omladila, tvrdí kouč slalomářů

"Nebylo to nic hrozného. Jen ta slovní přestřelka byla horší. Byly tam trochu emoce, proběhlo trochu nadávek. Prostě mu to trochu ujelo," citoval server sportovninoviny.cz s odvoláním na ČTK českého reprezentanta.

Za srážku mohli podle všeho Volf se Štěpánkem, Martikánovo ostré jednání přesto nemohl pochopit ani jejich trenér Ondřej Mohout.

"Nejspíš žije v domnění, že on je pan jezdec, a když jede, všichni budou stát pokorně u zdi. A že se mu do sedmdesáti let budou klanět," uvedl pro server idnes.cz český kouč.

Čtěte také: Vlajkonoškou české výpravy bude v Pekingu Hilgertová

Hrozilo mu vězení

Čtyřnásobný mistr světa Martikán je rozporuplnou postavou také doma na Slovensku, kde mu spousta lidí nemůže přijít na jméno.

Negativní obraz si zasloužil zejména za incident z roku 1997, kdy krátce po svém olympijském vítězství v Atlantě autem srazil člověka u obce Veľké Zálužie. Ten pak na následky zranění zemřel.

Zároveň se prokázalo, že Martikán překročil povolenou rychlost 40 km/h a za svůj čin dostal sedmiměsíční podmínku. Přišel také o řidičský průkaz.

Zákazu řízení motorových vozidel, ale zlatý olympionik nedbal a autem jezdil dále. Když ho pak přistihla policie, hrozilo mu, že bude muset do vězení. Omilostnil ho však tehdejší prezident Slovenska Rudolf Schuster.

autor: sid | 6. 8. 2008 13:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama