Češi před vyprodanou halou neskórovali. S Finy prohráli 0:3

Vůjtkova domácí premiéra nevyšla. Podívejte se na průběh utkání v naší fotogalerii.
Češi v pražské O2 areně potřetí za sebou nedali gól a v úvodním utkání Channel One Cupu podlehli týmu Finska 0:3.
16 257 diváků zatleskalo stříbrnému z olympiády 1968 Janu Hrbatému, mistrům světa z Vídně 1996 Jiřímu Kučerovi a Robertovi Langovi i populárnímu masérovi Pavlu Křížkovi.
V prvním domácím vystoupení v sezoně začal český tým aktivně, ale první šanci měli ve druhé minutě Finové.
Furcha nepřekonal zblízka Niemi. Säteriho prověřili Horák a Filippi, českého gólmana pak otestoval z úhlu Filppula.
17. 12. 2015 20:39

Praha - Vstup do turnaje Channel One Cup české hokejové reprezentaci nevyšel. Na domácí půdě před zaplněnou O2 arénou ani jednou neskórovali a sami naopak od Finů inkasovali hned třikrát.

Před 16.257 diváky zařídili výhru Suomi útočník Olli Palola, debutující obránce Markus Nutivaara a při power play forvard Jonas Enlund.

Češi stejně jako v semifinále s Kanadou a duelu o bronz s USA na květnovém šampionátu v O2 areně neskórovali a gólman Harri Säteri slavil čisté konto. Další duel čeká český tým po přesunu do Moskvy v sobotu od 16:00 SEČ se Švédskem.

Češi ztroskotali na Säterim

V 11. minutě mohl otevřít skóre Vincour, který se dostal k odraženému puku po Kolářově střele, Säteri však jeho pokus z mezikruží zpacifikoval.

Na druhé straně se dostal do dobré střelecké pozice Palola, ale jeho ránu stihl zblokovat Jeřábek a Furch ukryl puk v lapačce. V 15. minutě Kovář uvolnil Gulaše, ale jemu stihl vypíchnout puk vracející se Kuusela. Finského gólmana v první části ještě vyzkoušel od modré čáry Vincour a před pauzou ještě připravil střeleckou pozici pro Koláře.

Start druhé třetiny zpozdily louže na ploše po úpravě ledu a po nucené pauze hokejisté vlétli na led s chutí. Nejprve před Furchem nebezpečně tečoval Niskalovu střelu Elo. Pak se začala hra přelévat ze strany na stranu a šance z toho měli Češi. Säteriho nepřekonali z dobrých pozic Kolář, debutant Jarůšek ani Gulaš, který v prvních třech zápasech sezony vstřelil tři branky.

Češi se pak ubránili při Jarůškově trestu, ale ve 33. minutě se hosté radovali z vedení. Furch netušil, že má puk pod betony, nezaklekl jej a Palola pohotově dorazil. Odpovědět mohl Radil, při Hietanenově vyloučení pálili od modré čáry Kempný a Kundrátek a po skončení přesilovky také Kolář a další debutant Rutta.

Po 124 vteřinách třetí části opět zmrazili Finové zaplněnou halu. Nutivaara si najel na levé straně na přihrávku Filppuly zpoza branky a na bližší tyč překonal Furcha. Následně se Vůjtkův výběr ubránil při trestu Urbana, který naskočil do třetí třetiny a stejně jako Rutta a Jarůšek si připsal premiérový start v reprezentaci.

Stav se nezměnil ani při pobytu Kempného na trestné lavici a snaha českého týmu také závěr nezdramatizovala. Největší šanci měl v 56. minutě Valský, ale finský gólman udržel čistý štít. Vůjtek sáhl téměř tři minuty před koncem k power play, ale výsledek brzy pojistil střelou do prázdné branky Enlund.

Hokejový Channel One Cup, součást Euro Hockey Tour v Praze:

ČR - Finsko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávka
: 33. Palola, 43. Nutivaara (I. Filppula), 58. Enlund. Rozhodčí: Björk, Öhlund (oba Švéd.) - Lederer, Tošenovjan (oba ČR). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 16.257.

ČR: Furch - Jeřábek, M. Doudera, Kundrátek, Kempný, Rutta, Kolář II, Šimek, T. Voráček - Gulaš, Jan Kovář, Zaťovič - Radil, Filippi, T. Zohorna - Valský, Koukal, Vincour - Jarůšek, Horák, Buchtele - od 41. navíc Urban. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Finsko: Säteri - Hietanen, Kivistö, V. Lajunen, Niskala, Kousa, Mäntylä, Nutivaara - Kuusela, Sallinen, Enlund - Elo, Niemi, Koivisto - I. Filppula, J. Lajunen, Pihlström - Palola, Nättinen, Lekhonen. Trenéři: Kari Jalonen, Jukka Rautakorpi a Ville Peltonen.