Češi na medaili nedosáhli. Slaví Northug a Norsko

Martin Jůzek
22. 2. 2010 23:01
Kožíšek a Koukal nepotvrdili skvělé semifinále
Martin Koukal
Martin Koukal | Foto: Reuters

Whistler - Čeští reprezentanti v běhu na lyžích Dušan Kožíšek - Martin Koukal vysněnou medaili na olympiádě nezískali. V pondělním finále sprintu dvojic dojeli na slušném šestém místě.

Závod jsme sledovali online ZDE

Z vítězství se radoval norský pár Petter Northug a Oystein Pettersen, druzí skončili Němci a třetí Rusové.

Výsledek finále českou dvojici určitě nepotěšil. Ze semifinále totiž Kožíšek s Koukalem postoupili nejlepším časem a chtěli bojovat o stupně vítězů. Jenže prvně jmenovanému se nevyhnuly dva smolné okamžiky.

Nejprve zlomil hůl, zrovna když ji nejvíce (v kopci) potřeboval.

Zkušenější kolega z týmu sice ztrátu v dalším druhém okruhu dohnal a Češi mohli začít znovu od začátku. Ale Kožíšek opět ztratil, když před stejným kopcem upadl. Koukal se opět přiblížil nejlepším a vypadalo to ještě trochu nadějně.

Čtěte také: Bauera ve skiatlonu smetla švédská taktika

V předposledním pátém okruhu ovšem ve stoupání nastoupil mladý Němec Tscharnke, který ujel ostatním a předal slušný náskok do finiše svému kolegovi. Zkušený Teichmann chvíli vedl, v závěru však ztratil a pustil před sebe Northuga.

Norský suverén letošní sezony, jenž se zatím na olympiádě trápil a získal jen bronz, skvělým finišem vybojoval zlato. Stříbro uhájili Němci před dotírajícím se ruským reprezentantem Peťuchovem.

Nepopulární čtvrté místo zbylo na domácí Kanadu, pátý byl Kazachstán. Koukal neměl s kým bojovat a dojel šestý.

Jeho výkon by ale mohl být příslibem pro středeční štafetu mužů, kde by Češi měli opět patřit mezi adepty na medaile. Kromě Bauera a Koukala se počítá s nasazením Jakše, zbylý úsek vyřeší asi až kouč Miroslav Petrásek.

Výsledky:
1. Norsko (Pettersen, Northug) 19:01,0 minuty
2. Německo (Tscharnke, Teichmann) +1,3
3. Rusko (Morilov, Peťuchov) +1,5
4. Kanada +6,3
5. Kazachstán +6,5
6. Česko (Kožíšek, Koukal) +12,8

 

Právě se děje

Další zprávy