Červenka je nejlepším hráčem sezony. Kapitán mistrů světa vyhrál anketu IIHF

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 6. 2024 19:01
Kapitán české reprezentace Roman Červenka ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace (IIHF) o nejlepšího světového hráče sezony.
Roman Červenka s trofejí pro mistry světa
Roman Červenka s trofejí pro mistry světa | Foto: Milan Kammermayer

Dvojnásobný mistr světa, jenž letos dovedl národní tým k triumfu na domácím šampionátu v Praze, se stal druhým vítězem ankety.

Před rokem cenu získal kanadský útočník Connor Bedard. Federace zveřejnila výsledky na svém webu.

Osmatřicetiletý Červenka získal v hlasování zástupců více než stovky médií z 22 zemí 31,3 procenta hlasů a těsně předstihl švýcarského obránce Romana Josiho.

Kapitán stříbrného týmu na pražském šampionátu obdržel o jedno procento hlasů méně.

Třetí místo obsadil brankář Lukáš Dostál, další z opor vítězného českého týmu na mistrovství světa.

Čtvrtý skončil švýcarský útočník Kevin Fiala, do elitní šestice se prosadili ještě švédský obránce Erik Karlsson a kanadský útočník John Tavares.

IIHF zveřejnila konkrétní pořadí jen na prvních čtyřech místech. Jména finalistů nominovaných na základě jejich dovedností, odhodlání, týmového úspěchu a charakteru na ledě i mimo něj v uplynulé sezoně oznámila před týdnem.

Červenka i o patnáct let mladší Dostál byli nominováni zejména díky jejich zásluhám na českém triumfu na MS v Praze.

Červenka nasbíral v deseti zápasech 11 bodů za tři branky a osm asistencí. V klubové sezoně si v dresu švýcarského týmu Rapperswil-Jona připsal 40 bodů ze 47 utkání.

Dostál na MS udržel včetně finále třikrát čisté konto, získal cenu pro nejlepšího brankáře turnaje a novináři jej stejně jako Červenku zařadili do All Star týmu. Ve své první kompletní sezoně v NHL odchytal za Anaheim 44 zápasů.

 

Právě se děje

Další zprávy