Před týdnem zářil proti Belgii, teď je po smrti. Černou Horu zasáhla podivná tragédie

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 6. 2024 13:02
Ve 26 letech náhle zemřel fotbalový brankář Matija Šarkič, jenž ještě minulou středu odchytal za Černou Horu přípravný zápas proti Belgii. O jeho úmrtí dnes informoval druholigový anglický klub Millwall, jehož byl v minulé sezoně brankářskou jedničkou.
Matija Šarkič
Matija Šarkič | Foto: Reuters

Podle médií dnes Šarkič zkolaboval ve svém bytě v černohorském letovisku Budva. Život mu nezachránil ani zásah zdravotníků, které zavolali jeho přátelé.

Šarkič odchytal za černohorskou reprezentaci devět zápasů, mimo jiné i přípravný duel s Českem loni v červnu v Podgorici, v němž svěřenci tehdejšího trenéra Jaroslava Šilhavého zvítězili 4:1.

Minulou středu rodák z anglického Grimsby hájil branku národního týmu v utkání s Belgií a po porážce 0:2 s velkým favoritem byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Z osobních důvodů pak vynechal následující duel proti Gruzii.

Poté co prošel mládežnickými kategoriemi v Anderlechtu, působil Šarkič od roku 2017 na Britských ostrovech. Patřil elitním klubům Aston Ville a poté Wolverhamptonu, ale většinu doby strávil na hostováních v nižších soutěžích. Až v uplynulé sezoně se v Millwallu stal jasnou jedničkou a za londýnský klub odchytal 33 utkání.

 

Právě se děje

Další zprávy