Bizarní dohra španělské euforie. Kapitána finalistů zranil skluzem člen ochranky

Sport Sport
10. 7. 2024 6:41
Obrovská španělská radost na trávníku mnichovské Allianz Arény dostala nečekanou a bizarní kaňku. Při podivném incidentu totiž jeden ze členů pořadatelské služby možná vážněji zranil kapitána La Roja Álvara Moratu.
Álvaro Morata na zemi během semifinále Eura.
Álvaro Morata na zemi během semifinále Eura. | Foto: Reuters

Španělé zaslouženě otočili zápas s Francií a po výhře 2:1 postoupili popáté v historii do finále Eura. Jejich soupeřem o zlato bude v neděli buď Anglie nebo Nizozemsko, kouč Luis de la Fuente ale bude řešit drobné i výraznější šrámy svých hráčů.

Třeba hrotového útočníka a kapitána týmu Álvara Moraty, který kulhal z trávníku po nešťastném zásahu jednoho z členů pořadatelské služby.

Španělé slavili postup u jedné z branek, když do jejich hloučku vletěl fanoušek ve světle modrém tričku s mobilním telefonem v ruce. Vystartovala po něm ochranka a jeden z mužů v bílém tričku s černými rukávy při dobíhání podklouzl a zajel přímo do Moraty.

Ten se po zásahu chytil za pravé koleno a omluvy ze strany nešťastného pracovníka už nebyly nic platné.

"Doufáme, že to není nic vážného. Počkáme do středy. Morata je nejlepší kapitán, jakého můžeme mít. Potřebujeme ho na hřišti i mimo něj. Jako člověk je výjimečný a zapíše se do historie španělského fotbalu," uvedl kouč de la Fuente.

Podle Rodriho, který je zástupcem kapitána, měl Morata v šatně po utkání bolesti.

 

Právě se děje

Další zprávy