Bílý Kamerunec Pekhart i nečekaný střelec Káďa bili ve Španělsku do očí

Bílý Kamerunec Pekhart i nečekaný střelec Káďa bili ve Španělsku do očí
Jenže skutečný hrdina má jméno Kadlec.
Chorvat Manuel Pamič byl zase oblečen do dresu Jakub Podaného. A proč vlastně Sparta tuhle šarádu podnikla? Pekharta, Kadlece i Pamiče nechtěla pustit na reprezentační zápasy, a proto z nich udělala marody. Jenže je potřebovala na hřišti, a aby nevzniklo podezření, raději je zamaskovala za jména méně vytížených hráčů.
Pamičova omluvenka na zápas Chorvatska paradoxně proti Česku dopálila trenéra chorvatské reprezentace Slavena Biliče. 
"Myslím, že to ze strany klubu (Sparty) není úplně férové jednání," uvedl Pamič po duelu s českou reprezentací, kterou Chorvaté porazili 4:2.
"Přijde mi to líto i kvůli tomu, že Manuel se na tento zápas hodně těšil. Volali jsme si, říkal, že o něčem podobném sní už dlouho," připomněl Bilič, že duel mohl být pro Pamiče prestižní záležitostí. Pamič si totiž mohl odbýt reprezentační debut proti zemi, v níž se fotbalem živí. A navíc se hrálo v Pule, tedy nedaleko města Žminj, kde se Pamič narodil.
Foto: fc-zenit.ru
Sport Sport
9. 2. 2011 23:01

Co mají společného Tomáš Pekhart a kamerunský záložník Martin Abena. Na první pohled byste řekli, že jen příslušnost k fotbalové Spartě. Funkcionáři pražského týmu však u obou hráčů našli společných vnějších znaků více, a proto oblékli Pekharta v zápase se Zenitem Petrohrad do Abenova dresu a vydávali ho něj.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy