16. 2. 2010 19:58
Vítězkou stíhacího závodu je Němka Neunerová
Kuzminová, tentokrát stříbrná
Kuzminová, tentokrát stříbrná | Foto: Sport

Praha - Slovensko prožívá biatlonový sen. Vítězkou stíhacího závodu na 10 kilometrů se sice stala favorizovaná Němka Magdalena Neunerová, ale hned na druhém místě dojela Anastazija Kuzminová.

Slováci tak mají díky bývalé Rusce už druhou medaili z těchto zimních her, ačkoliv před Vancouverem získali v samostatné éře pouze jedinou.

Ke zlaté ze sprintu na 7,5 kilometru přidala pětadvacetiletá Kuzminová stříbrnou a na Slovensku tak plní stejnou roli, jako v Česku Martina Sáblíková. Je z ní sportovní idol.

Pro bronz si dojela bezchybně střílející Francouzka Marie Laura Brunetová. Nejlepší z Češek Magda Rezlerová dojela závod na 32. místě, přestože po druhé střelbě figurovala na třináctém místě. Veronika Vítková byla 37., Zdenka Vejnarová až 55.

Trojnásobná mistryně světa Neunerová vybíhala na trať jako druhá, ale dnes jí lyže jely lépe než Slovence. Obě dvě minuly na střelnici, kam se zajíždělo čtyřikrát, celkem dva terče, takže se rozhodovalo v běhu.

Třiadvacetiletá Němka Kuzminové v závěrečném kole uprchla a do cíle dojela s náskokem 12,3 vteřiny. Brunetová zaostala za Neunerovou o 28 vteřin.

Stejně jako Kuzminová i Neunerová získala zlato hned na svých premiérových olympijských hrách.

1. Neunerová (Něm.) 30:16,0 min. (2 tr. okruhy), 2. Kuzminová (SR) -12,3 (2), 3. Brunetová (Fr.) -28,3 (0), 4. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -39,4 (1), 5. Bergerová (Nor.) -51,2 (0), 6. Bulyginová -52,1 (1), 7. Zajcevová (obě Rus.) -1:04,3 (2), 8. Flatlandová (Nor.) -1:17,3 (1), 9. Gregorinová (Slovin.) -1:22,6 (2), 10. Henkelová (Něm.) -1:24,5 (3), ...32. Rezlerová -3:30,9 (5), 37. Vítková -3:46,5 (3), 55. Vejnarová -7:14,6 (6).