Soukalová strávila v Alpách noc děsu. Myslela jsem, že si mě hory nechají, svěřila se

Sport Sport
24. 9. 2022 12:00
Perné chvíle má za sebou bývalá biatlonová hvězda Gabriela Soukalová. Při dovolené v italských Alpách se totiž během výletu ztratila a celou noc ji hledali záchranáři. Marně. Až druhý den se dvojnásobnou mistryni světa podařilo vypátrat.
Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová | Foto: CNN Prima News

Bývalá biatlonistka tráví volno v turistické oblasti Livigna s partnerem, ve středu ovšem vyrazila na výšlap na kole sama. Podle italských médií zabloudila, stihla se ještě ozvat z mobilního telefonu, na kterém se jí však vzápětí vybila baterie.

Do akce vyrazili záchranáři, pátrali po ní však marně. Soukalová tak musela strávit noc ve výšce kolem 2270 metrů pod širým nebem. Ve čtvrtek ráno zaslechli její křik u jezera Livigno, přivolaní hasiči a záchranáři dvaatřicetiletou prochladlou Češku odpoledne konečně našli a odvezli vrtulníkem k ošetření, měla by být v pořádku.

Soukalová následně popsala noc plnou zimy a obav: nejvíce ji děsil strach z medvědů. "Takže jsem si tam našla místo v závětří a vylezla jsem kvůli zvěři výš nad břeh. Snažila jsem se i pomocí cvičení, abych neztrácela tělesnou teplotu, abych v tom mrazu byla schopná přežít," popisovala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Dvaatřicetiletá rodačka z Jablonce čekala, že se ráno zintenzivní pátrání a nad hlavou ji bude lítat vrtulník, ale záchranáři hledali v jiných místech. Musela tedy ještě vylézt na skálu, která se tyčila několik set metrů nad údolím.

"Říkala jsem si, že to snad je osud, že si mě tam ty hory chtějí nechat, ale jsem ráda, že mám za sebou tolik let tréninku a takovou fyzičku, protože jinak by to bylo hodně náročný, všechny ty zkoušky zvládnout," popisovala Soukalová s tím, že sami záchranáři byli nakonec zaskočeni, v jakém stavu nečekanou zkoušku zvládla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

O fotbalové MS 2030 se má ucházet i Ukrajina

Ukrajina by se měla spolu s Portugalskem a Španělskem ucházet o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. S odvoláním na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura AP.

Portugalsko se Španělskem společnou kandidaturu připravovaly tři roky a ve středu ji oficiálně předloží v sídle UEFA v Nyonu. Obě země nyní k pořádání šampionátu přizvaly Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi.

Oznámení by se měl přímo na místě zúčastnit i předseda ukrajinského fotbalového svazu Andrij Pavelko. Šestačtyřicetiletý činovník agentuře AP cestu do Švýcarska potvrdil, důvod však neuvedl.

před 33 minutami

Vrchní státní zastupitelství zamítlo Mynářovu stížnost na postup kvůli skartované zprávě o Vrběticích

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Musk se snaží urovnat spor se sociální sítí Twitter. Společnost chce koupit za 44 miliard dolarů

Americký miliardář Elon Musk navrhl, že koupí internetovou společnost Twitter za původně dohodnutou cenu 54,20 dolaru za akcii, která celý podnik ohodnocuje na 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu korun). Informovala o tom v úterý agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie Twitteru po zprávě prudce posílily a obchodování s nimi bylo přerušeno.

Musk se na koupi Twitteru dohodl letos v dubnu. V červenci však oznámil ukončení dohody, které zdůvodnil tím, že mu firma neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Společnost Twitter následně Muska zažalovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy