Soukalová strávila v Alpách noc děsu. Myslela jsem, že si mě hory nechají, svěřila se

Sport Sport
24. 9. 2022 12:00
Perné chvíle má za sebou bývalá biatlonová hvězda Gabriela Soukalová. Při dovolené v italských Alpách se totiž během výletu ztratila a celou noc ji hledali záchranáři. Marně. Až druhý den se dvojnásobnou mistryni světa podařilo vypátrat.
Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová | Foto: CNN Prima News

Bývalá biatlonistka tráví volno v turistické oblasti Livigna s partnerem, ve středu ovšem vyrazila na výšlap na kole sama. Podle italských médií zabloudila, stihla se ještě ozvat z mobilního telefonu, na kterém se jí však vzápětí vybila baterie.

Do akce vyrazili záchranáři, pátrali po ní však marně. Soukalová tak musela strávit noc ve výšce kolem 2270 metrů pod širým nebem. Ve čtvrtek ráno zaslechli její křik u jezera Livigno, přivolaní hasiči a záchranáři dvaatřicetiletou prochladlou Češku odpoledne konečně našli a odvezli vrtulníkem k ošetření, měla by být v pořádku.

Soukalová následně popsala noc plnou zimy a obav: nejvíce ji děsil strach z medvědů. "Takže jsem si tam našla místo v závětří a vylezla jsem kvůli zvěři výš nad břeh. Snažila jsem se i pomocí cvičení, abych neztrácela tělesnou teplotu, abych v tom mrazu byla schopná přežít," popisovala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Dvaatřicetiletá rodačka z Jablonce čekala, že se ráno zintenzivní pátrání a nad hlavou ji bude lítat vrtulník, ale záchranáři hledali v jiných místech. Musela tedy ještě vylézt na skálu, která se tyčila několik set metrů nad údolím.

"Říkala jsem si, že to snad je osud, že si mě tam ty hory chtějí nechat, ale jsem ráda, že mám za sebou tolik let tréninku a takovou fyzičku, protože jinak by to bylo hodně náročný, všechny ty zkoušky zvládnout," popisovala Soukalová s tím, že sami záchranáři byli nakonec zaskočeni, v jakém stavu nečekanou zkoušku zvládla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy