Děti boomu dospívají. Tohle je vlna, která má vrátit český biatlon na vrchol

av av
4. 2. 2020 13:39
Světový šampionát juniorů a dorostenců druhý rok po sobě jasně ukázal zajímavou budoucnost českého biatlonu. Silné ročníky přicházejí, velkých talentů přibývá. Podívejte se na ně.
Michal Šlesingr, Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec, vítězové štafety na MS 2015
Michal Šlesingr, Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec, vítězové štafety na MS 2015 | Foto: Facebook

Generační obměna

Máme tu osmý rok české biatlonové horečky a ta chtě nechtě ztrácí na intenzitě. Zlatá generace postupně opouští pozice. Gabriela Koukalová, která v prosinci 2012 svými překvapivými triumfy v Pokljuce celý příběh odstartovala, už kariéru zakončila, podobně jako další medailista Jaroslav Soukup. Po letošní sezoně se rozloučí také Michal Šlesingr, spekuluje se i o konci zdravotními neduhy stíhaných hvězd Ondřeje Moravce a Veroniky Vítkové.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy