...
9. Michal Krčmář (CZE) +58,9 (3)
13. Ondřej Moravec (CZE) +1:13,3 (3)
29. Michal Šlesingr (CZE) +4:00,4 (6)

Dobré poledne, vítejte při sledování online reportáže ze závodu s hromadným startem biatlonistů v rámci čtvrtého podniku Světového poháru 2016/17 z Oberhofu v Německu. Závod začíná v neděli 8. ledna ve 12:30.

Biatlonisty čeká v této sezoně druhý závod s hromadným startem, neboli masák. Opět se poběží na trati dlouhé 15 km a závodníky čekají 4 střelecké položky.

První závod s hromadným startem se konal v Novém Městě na Moravě, kde vyhrál suverén letošní sezony Martin Fourcade. Francouzký závodník předčil v cíli Němce Schemppa a Ruse Babikova. Na skvělém čtvrtém místě dojel v domácím prostředí Ondřej Moravec.

Fourcade byl jednoznačným vítězem i ve včerejším stíhacím závodě, který opanoval před druhým Peifferem s náskokem více než minuty. V těžkých podmínkách se nejlépe popasoval se střelbou, kterou doplnil rychlým během. A to přitom startoval až z osmé pozice, čtvrteční sprint mu totiž úplně nevyšel.

Velké naděje vkládali čeští fanoušci do Michala Šlesingra, který skončil ve sprintu druhý. Ještě před poslední střelbou se držel ve skupince, která naháněla lídra světového poháru, tři chyby na čtvrté položce jej však připravily o pódiové umístění. Nakonec ale dojel na velmi dobrém 7. místě.

81. Tomáš Krupčík (CZE) 3

Včera měly na programu stíhací závod i ženy. A čeští fanoušci měli opět důvod k radosti. Gabriela Koukalová totiž po vítězství ve sprintu připsala další medailové umístění. Tentokrát skončila druhá, nestačilo pouze na Francouzku Dorinovou Habertovou. Po závodě byla ale hodně unavená.

Jako vždy se závodu s hromadným startem zúčastní 30 závodníků. 25 nejlepších z pořadí světového poháru plus 5 na základě výkonů v Oberhofu. České barvy budou zastupovat tři závodníci. S dvanáctkou Michal Šlesingr, se čtrnáctkou Ondřej Moravec a s patnáctkou Michal Krčmář.

Závod právě odstartoval!

Závodníci mají za sebou 0,8 km a blíží se k nejnebezpečnější zatáčce, která během tohoto týdne už mnoha závodníkům a závodnicím nadělala velké problémy.

Na 1,5 km závodníci stále běží pohromadě, větší rozestupy se vytvoří až po první střelbě.

Startovní pole má za sebou první 3 kilometry a chystá se na úvodní střeleckou položku. Povětrnostní podmínky jsou dnes lepší, než byly včera. Trápit by závodníky měla jen mlha.

Šipulin 2x chybuje.

Ondřej Moravec s jednou chybou, bez chyby odstřílel Michal Krčmář, ten je dvanáctý. Vede Martin Fourcade před domácím Lesserem.

Tak Michale Šlesingr chyboval dokonce 3x a bude někde na chvostu závodu. Nejrychleji odstřílel Němec Lesser.

Na 4,5 km je Michal Krčmář desátý, na vedoucího Lessera ztrácí 4,8 vteřiny.

Emil Hegle Svendsen zlomil svou hůl a má velké trable.

22. Ondřej Moravec (CZE) +29,3 (1).

Čeká nás druhá střelecká položka v leže.

Bez chyby odstřílely Fourcade, Schemp, Björndaleen, Lesser nebo Cvetkov.

Michal Krčmář a Ondřej Moravec připisují jednu chybu.

Na 6,8 km je v čele trojice Fourcade, Björndalen a Schemp, za nimi těsně Lesser, který táhne další skupinku.

Na 7,5 km opět ujíždí trojice Fourcade, Björndalen, Schemp, těsně za nimi Lesser, Svendsen nebo Cvetkov.

Michal Krčmář sedmnáctý, Ondřej Moravec osmnáctý.

24. Michal Šlesingr (CZE) +1:29,5 (3).

Pomalu se blížíme ke třetí střelecké položce, té první ve stoje.

Fourcade 2x chybuje! Chybuje i Schempp. Bez chyby odstříleli Björndalen a Lesser.

Jednou chyboval i Svendsen. Fourcade je sedmý se ztrátou přes 40 vteřin.

Ondřej Moravec odstřílel bezchybně a je jedenáctý.

V čele stále legendární Björndalen a Erik Lesser, za nimi se ztrátou 23 vteřin Schempp, kterého už dojeli Svendsen a Beatrix. Fourcade už stáhl 10 vteřin!

Martin Fourcade už dojel skupinku, která nahání první dvojici. Beatrix, Svendsen, Schempp, Landertinger a Fourcade.

Pořadí po 3. střelbě
1. Ole Einar Bjørndalen (NOR) 23:46,3 (0)
2. Erik Lesser (GER) +3,7 (0)
3. Simon Schempp (GER) +24,8 (1)
4. Emil Hegle Svendsen (NOR) +28,8 (1)
5. Jean-Guillaume Beatrix (FRA) +29,6 (1)
...
11. Ondřej Moravec (CZE) +1:05,5 (2)
16. Michal Krčmář (CZE) +1:17,3 (3)
29. Michal Šlesingr (CZE) +3:03,6 (6).

Björndalen a Lesser a přijíždí na střelnici s náskokem zhruba 20 vteřin na další skupinku.

Björndalen i Lesser s 1 chybou!

Fourcade, Schempp a Beatrix bez chyby, máme tak v čele pětičlennou skupinku!

Michal Krčmář a Ondřej Moravec bez chyby.

A Martin Fourcade už v čele, neskutečný běžecký výkon Francouze.

Po 4. střelbě Krčmář jedenáctý, Moravec šestnáctý.

Fourcada dokáže stíhat po odjezdu ze střelnice jen Simon Schempp, za nimi se ztrátou Beatrix, Björndalen čtvrtý, s další ztrátou Lesser pátý.

Ole Einnar Björndalen nestíhá vedoucí skupince a stupně vítězů mu asi nevyjdou.

Třetí je stále za dvojicí Fourcade-Schempp Beatrix, za ním Lesser.

Erik Lesser se dostává před Beatrixe a je třetí!

Blížíme se pomalu k cíli, Schempp se dostal před Fourcada.

Simon Schempp dokázal v cílové rovince přemoct Martina Fourcarda a vítězí! Francouze předběhl zřejmě také Erik Lesser.

Beatrix čtvrtý, Björndalen pátý. Michal Krčmář končí devátý, Ondřej Moravec třináctý.

Neskutečný finiš dnešního masáku, Simon Schempp zaslouženým vítězem, nástupy Fourcada vždy zachytil a udržel se s ním a v cílové rovince jej jasně předběhl. Fourcardovi chyběly síly, které spotřeboval po třetí střelbě, kde 2x chyboval. V cílové rovince ho předjel i další Němec Lesser.

Konečné pořadí závodu
6. Benedikt Doll (GER) +47,8 (2)
7. Emil Hegle Svendsen (NOR) +52,8 (2)
8. Anton Babikov (RUS) +53,1 (2)
10. Benjamin Weger (SUI) +1:00,8 (1)
..

Ode mě je to dnes vše. Děkuji za pozornost a nezapomeňte, že už ve 14:40 nás čeká závod žen s hromadným startem, který opět budeme sledovat.