2. Quentin Fillon-Maillet
3. Alexandr Loginov
17. Michal Krčmář
23. Ondřej Moravec

Hezké nedělní dopoledne, vítejte u online přenosu ze stíhacího závodů biatlonistů v rámci Světového poháru ze slovinské Pokljuky. Startuje se v 11:45.

Dnes nás čeká první stíhací závod sezóny. V 11:45 se na trati představí muži, ve 14:45 pak absolvují svůj závod ženy. Biatlonisty jako obvykle při stíhacích závodech čeká trať dlouhá 12,5 kilometru, tedy pět okruhů po 2,5 kilometrech a čtyři střelecké položky, dvě vlezě, dvě vestoje. Tradiční je také kritérium kvalifikace závodníků do stíhačky. I v nové sezoně jsou pravidla stejná, pojede 60 nejlepších závodníků ze sprintu.

V dnešním závodě uvidíme čtveřici českých závodníků. Nejlépe si ve sprintu počínal Michal Krčmář, který odstartuje z desátého místa. O deset míst níž vyjede na trať Ondřej Moravec. Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík odstartují na konci páté desítky.

60. Matej Kazár (SVK) +2:00,6

Vítězství ze sprintu bude obhajovat norský expres Johannes Thingnes Bø, druhý muž loňské sezony, kterou suverénně ovládli společně s Martinem Fourcadem. A podobně začali oba i letošní sezonu. Ačkoliv s jednou výjimkou. V minulé sezoně se pravidelně umisťovali na stupních vítězů. Letos sice každý vyhráli po jednom závodě, ale v druhém nezářili. Francouz vyhrál individuální závod, jenže ve sprintu skončil až čtyřiadvacátý. Nor je na tom trochu lépe. Vyhrál sprint a v individuálním závodě byl i přes tři trestné minuty na sedmém místě s nejlepším běžeckým časem. Vede také průběžné pořadí Světového poháru. Dnes by jej měli nejvíce prohánět Francouzi Guigonnat a Desthieux nebo Rus Loginov.

24. Ondřej Moravec (CZE) 32

Minulý rok byl ve stíhačkách nejlepší Martin Fourcade právě před Johannesem Bø.

70. Adam Václavík (CZE) 7

Závod právě začal, Johannes Bø je na trati.

V závodě už jsou také Guigonnat a Loginov.

Na trať vyjel z 10. místa také Michal Krčmář.

V závodě je také Ondra Moravec a Martin Fourcade.

V půlce prvního okruhu nadělil Johannes Bø dvojici Guigonnat - Loginov takřka deset vteřin, další skvělý běžecký výkon Nora.

Michal Krrčmář se propadl na 13. příčku.

Ondřej Moravec také spadl o tři příčky na 23. pozici.

Johannes Bø je na střelnici.

Johannes Bø jednou chybuje a nechává soupeřům šanci.

Guigonnat a Loginov bezchybní, Francouz o 7 vteřin zpět za vedoucím Norem.

Michal Krčmář jednou chybuje a propadne se.

Ondra Moravec ale střílí bezchybně a posune se vpřed.

Michal Krčmář střílel také hrozně dlouho. Podle grafiky ale střílel Krčmář čistě na 14. místě.

Od střelecké položky vedoucí Nor svým dvěma pronásledovatelům utekl o dalších 7 vteřin.

Čtvrtý je Francouz Desthieux, pátý je starší bratr vedoucí Johannese Tarjei Bø.

Michal Krčmář na dalším mezičase osmnáctý.

Johannes Bø zvládl druhou ležku čistě a stále suverénně povede.

Guigonnat i Loginov střílí opět čistě a pojedou na druhé a třetí příčce.

Tarjei Bö a Simon Eder následují, Desthieux naproti tomu musel na trestný okruhl

Michal Krčmář střílí čistě. Na první měl podle informací z místa závodu problém se zbraní. Odjíždí třináctý.

Ondřej Moravec také čistá položka, je dvaavdvacátý.

Dvojice Loginov a Guigonnat ztrácí už 27 vteřin na vedoucího rychlíka z Norska.

Další trojčlenná skupinka Tarjei Bø, Eder a L'Abee-Lund je pozpátku dalších 15 vteřin.

Johannes Bø zvládl čistě i první stojku a nadále bude první s velkým náskokem.

Loginov i Guigonnat navíc každý jednou chybují.

Druhý bude rychlý střelec Eder. Za ním hned po trestném okruhu Loginov a Guigonnat, které následuje Tarjei Bø. Tato čtveřice jede těsně pospolu.

Michal Krčmář střílí stojku čistě. Posunul se na deváté místo.

Čistá palba také pro Ondru Moravce.

Šestice za vedoucím Norem ztrácí mezi 48 a 51 vteřinami. Michal Krčmář se drží na desátém místě.

Johannes Bø mírně dramatizuje závod, dvakrát totiž na poslední stojce chybuje. Ale i tak by měl odjet ze střelnice první.

Guigonnat dvakrát chybuje.

Bezchybní jsou Loginov a Fillon-Maillet. Rus je první před Johannesem Bø o vteřinu, o další vteřinu a půl je Francouz.

Simon Eder střílel pomaleji a je čtvrtý se ztrátou 10 vteřin.

Michal Krčmář na poslední položce jednou chybuje na poslední položce.

Ondřej Moravec po čtvrté čisté položce na 19. místě.

Johannes Bø se ve stoupání dostal před Loginova, který nepochopitelně uvolnil vnitřní stopu.

Fillon-Maillet lehce ztrácí, ale Loginov se stále drží Johannese Bø.

Loginov klopýtl a upadl! Johannes Bø se tak dostává do cílové rovinky první, Loginov bude až třetí.

Norský expres opravdu vítězí, ale musel bojovat s Fillonem-Mailletem, který skvěle zabral a ztrácí jen jednu setinu. Loginov dojel třetí.

Michal Krčmář dojíždí 17., Ondřej Moravec 23.

První stíhací závod máme za sebou. Muži navíc ukončili svou pouť ve slovinské Pokljuce. Z českého pohledu přišlo pohoršení. Ondřej Moravec sice střílel čistě, ale o tři příčky se propadl na 23. pozici. Michal Krčmář bojoval o první desítku, ale na poslední položce chyboval a dojel 17.

Z jasného závodu ale bylo v závěru drama. Johannes Bø na poslední položce dvakrát chyboval a dostal do boje o výhru Loginova s Fillonem-Mailletem. Rus ale těsně před cílovou rovinkou klopýtl a skončil až třetí. Norského suveréna ale v cíli potrápil francouzský závodník, který dojel druhý jen o setinu.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a budu se na vás opět těšit při stíhacím závodu žen. Ten startuje ve 14:45.