Konečné pořadí závodu

1. Šipulin
2. Rastorgujevs
3. Fillon Maillet

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze sprintu biatlonistů v rámci Světového poháru z finského Kontiolahti. Závod začíná v 17:45.

Michal Krčmář odstartoval se startovním číslem 1.

Michal Krčmář zastřílel první položku čistě, ale ani během, ani rychlostí střelby nestačil na Dolla, Cvetkova nebo Bauera.

Do závodu vyjedou také Ondřej Moravec s číslem 29, Adam Václavík s číslem 58 i Jaroslav Soukup s číslem 85.

Tarjei Bö s číslem 10 udělal hned dvě chyby.

Hlavní favorité Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bö startují s čísly 28 a 30.

Martin Fourcade do dnešního závodu ovšem neodstartoval!

Na trati je Ondřej Moravec a za ním také Johannes Bö.

Do závodu nenastoupí ani Simon Eder z Rakouska.

Po první položce zatím vede Lotyš Andrej Rastorgujevs před Slovincem Bauerem a Italem Hoferem.

Anton Šipulin sestřelil všechny terče na první položce a dostává se o tři vteřiny na první místo.

Michal Krčmář si odstřelil veškeré naděje, na stojce udělal hned 4 chyby!

Dvakrát chybuje na stojce také Benedikt Doll.

Poslední dva výstřely pokazil také Klemen Bauer.

Quetin Fillon Maillet je prvním čistým střelcem po dvou položkách a pochopitelně vede.

Simon Schempp chyboval na první položce jednou.

Martin Fourcade dnes nestartuje kvůli bolestem břicha.

Jakov Fak zvládl druhou střelbu na rozdíl od té první čistě.

Lukas Hofer jednou chyboval na stojce.

Rastorgujevs podruhé za nula!

Ondra Moravec zvládl první položku čistě.

Johannes Bö zastřílel ležku čistě a je o 7 vteřin před Šipulinem. Ondřej Moravec desátý.

Fredrik Lindström chyboval hned třikrát v tomto závodu.

Julian Eberhard běžel rychle, jenže napáchal celkově hned 5 chyb.

Tarjei Bö měl jednu chybu i na druhé položce a celkem tedy chyby 3.

Šipulin má druhou nulu a po druhé položce vede před Rastorgujvsem o 11 vteřin. Rus ukazuje velkou motivaci poté, co nemohl závodit na olympijských hrách.

Arnd Peiffer musí po stojce na trestný okruh, celkem chyboval ale jen jednou.

Michal Krčmář je v cíli, závod se mu krutě nepovedl.

Timofej Lapšin jednou chybujena stojce.

Erlend Bjöntegaard jednou pokazil ránu hned při první střelbě.

Anders Rastorgujevs je po zásluze zatím první, po dlouhé době přidal k dobrému běhu i čistý střelecký závod.

Johannes Bö dvakrát chyboval ve stoje!

Ondřej Moravec musel na jedno trestné kolo.

Erik Lesser byl naproti tomu na první položce, střílel čistě a je druhý.

Anton Šipulin je 700 metrů před cílem o necelých 6 vteřin před Rastorgujevsem.

Anton Šipulin je v cíli první o necelých 6 vteřin před Rastorgujevsem.

Ondřej Moravec po druhé střelbě na jedenácté příčce.

Johannes Bö 1,8 km před cílem ztrácí 25 vteřin na Šipulina poté, co musel absolvovat 2 trestná kola.

Simon Schempp běžel rychle, se 2 chybami ztratil na Šipulina jen něco málo přes 30 vteřin.

Adam Václavík na první položce jednou chyboval.

Johannes Bö se blíží do cíle, na Šipulina a Rastorgujevse to stačit nebude.

Norský expres je až čtvrtý! O 1,7 vteřiny nestačil ani na Fillona Mailleta.

Ondřej Moravec dojel do cíle třináctý.

Erik Lesser si poslední ranou pokazil šanci na medailové umístění.

Čistý je po dvou položkách také Bulhar Krasimir Anev.

Simon Desthieux doběhl šestý.

S číslem 91 vyjíždí na trať Ole Einnar Björndalen.

Adam Václavík chyboval při stojce dvakrát, celkem tedy třikrát. Běžecky se mu poměrně dařilo, střelbu ale moc nezvládl.

Johannes Kühn z Německa na první položce chyboval dokonce třikrát.

Erik Lesser je sedmý před kolegou Schemppem a za krajanem Peifferem.

Jaroslav Soukup na první položce jednou chyboval a musí na trestný okruh.

Ole Einar Björndalen střílel rychle a hlavně čistě, po první položce je sedmnáctý.

Adam Václavík je v cíli zatím pětatřicátý. Ondřej Moravec zatím osmnáctý.

Jaroslav Soukup zvládl druhou položku čistě, ale je až 57., na lyžích to zkušenému českému závodníkovi nejde.

Ole Einar Björndalen zastřílel opět parádně, přesně a hlavně rychle, Je po druhé položce pátý!

Jaroslav Soukup dojel šedesátý do cíle.

Ole Einar Björndalen střílel čistě, ale běžecky už v posledním kole nestačil běžecky a doběhl dvanáctý.

Závod je za námi. Do něj nenastoupil vedoucí muž světového poháru Martin Fourcade, favoritem číslo jedna byl tak Johannes Thingnes Bö. Ten ale chyboval dvakrát na stojce a doběhl až čtvrtý. Pro bronzové umístění si dojel Francouz Quentin Fillon Mailler, druhý doběhl lotyšský závodník Anders Rastorgujevs. Pro své celkově 11. prvenství a první v sezoně si doběhl Anton Šipulin, který využil motivaci po pauze vynucené absencí na olympijských hrách.

Z českých závodníků doběhl nejlépe Ondřej Moravec, s jednou chybou skončil dvacátý. Adam Václavík dobře běžel, ale udělal celkem tři chyby. Opačný problém měl Jaroslav Soukup. A Michal Krčmář, který startoval s jedničkou, 4x chyboval na stojce.

Ode mě je to pro dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.