reklama
 
 
• SP v biatlonu • Annecy

Závod s hromadným startem žen

Konečné pořadí hromadného závodu žen

1. Justine Braisazová (FRA)
2. Iryna Krjuková (BLR)
3. Laura Dahlmeierová (GER)

Hezké nedělní dopoledne, vítejte u online přenosu z hromadného závodu biatlonistek v rámci Světového poháru z francouzského Annecy-Le Grand Bornand. Závod začíná v 11:45.

Ve francouzském městě je na programu poslední závodní den letošní třetí zastávky v rámci Světového poháru. V hromadném závodě na 12,5 km, během nějž uvidíme čtyři střelecké položky - dvě vleže a dvě vestoje - se na startu představí třicet nejlepších závodnic z včerejšího stíhacího závodu. V závodě se představí i dvě české závodnice, a to Veronika Vítková a Eva Puskarčíková.

Ve včerejším stíhacím závodě se českým závodnicím příliš nedařilo. Vítězkou závodu se stala Němka Laura Dahlmaeirová, která tak na nejvyšší stupínek vystoupala vůbec poprvé po svém návratu. Velkou šanci na vítězství má i Slovenka Kuzminová, která je ve velké formě, to Češky mohou v dnešním závodě jen příjemně překvapit. Uvidíme, s čím české závodnice do závodu vyrukují.

Startovní listina:
1. Anastasia Kuzminová (SVK) 
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 
3. Denise Herrmannová (GER) 
4. Lisa Vittozziová (ITA) 
5. Justine Braisazová (FRA) 
6. Dorothea Wiererová (ITA) 
7. Valj Semerenková (UKR) 
8. Vita Semerenková (UKR) 
9. Julija Džimová (UKR) 
10. Marte Olsbuová (NOR) 
11. Laura Dahlmeierová (GER) 
12. Naděžda Skardinová (BLR) 
13. Anais Bescondová (FRA) 
14. Veronika Vítková (CZE) 
15. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) 
16. Selina Gasparinová (SUI) 
17. Vanessa Hinzová (GER) 
18. Maren Hammerschmidtová (GER) 
19. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL) 
20. Franziska Hildebrandová (GER) 
21. Marie Dorinová Habertová (FRA) 
22. Iryna Krjuková (BLR) 
23. Mari Laukkanenová (FIN) 
24. Tatjana Akimovová (RUS) 
25. Célia Aymonierová (FRA) 
26. Susan Dunkleeová (USA) 
27. Anaïs Chevalierová (FRA) 
28. Krystyna Guziková (POL) 
29. Eva Puskarčíková (CZE) 
30. Emma Lunderová (CAN) 

Biatlonistky už se pomalu blíží ke startovacím blokům, zahájení závodu se blíží.

Závod začíná!

Za bouřlivé atmosféry ve francouzském zimním středisku vyrazily biatlonistky dopředu, na prvních místech zatím Kaisa Mäkäräinenová s domácí Brasaizovou.

Všechny závodnice zvládly i těsné hromadné stoupání na první umělé překážce a ženou se velmi rychle tratí dál. Určující bude první střelba.

Na prvním místě Kuzminová, za ní Němka Herrmannová. Dále Braisazová, Kaisa Mäkäräinenová a také Italky Vittozziová s Wiererovou.

Veronika Vítková na prvním měřeném mezičase je na 15. místě, ale rozestupy mezi všemi závodnicemi jsou naprosto minimální.

Na čele se ani po odjetí 1,7 kilometru nic nemění, nutno však dodat, že biatlonistky nasadily k opravdu rychlému tempu a je otázkou, zdali jim podobné nasazení vydrží.

Závěrečný sjezd je tu, všechny závodnice přijíždějí k první střelecké položce.

Úvodní skupinku přiváží na stadión Slovenka Kuzminová, která za sebou táhne dlouhého hada závodnic. Rozestup mezi první a poslední biatlonistkou je 26 sekund.

Kuzminová dvakrát minula, a tak míří na dvě trestná kola.

Naopak čistě zastřílely Braisazová, Herrmannová či Kaisa Mäkäräinenová, a tyto tři závodnice se řadí na prvních třech místech.

Veronika Vítková i Eva Puskarčíková minuly na svém první střelecké položce. Veronika je průběžně 18., Eva celé pole závodnic uzavírá.

Na čele je stále za ohromného burácení tribun domácí oblíbenkyně Brasaizová, za ní je však dalších šest závodnic. Tato sedmičlenná skupinka už se lehce oddělila.

Po necelých čtyřech kolimetrech vypadá pořadí následovně. Vede Brasaizová, druhá je Herrmannová, třetí pak jede Dahlmaeirová. Za ní Kaisa Mäkäräinenová, Dorothea Wiererová a také ukrajinská dvojčata Semerenkova.

Veronika Vítková je momentálně na 20. příčce, kolegyně Puskarčíková zatím stále na 30. místě.

Na čele se ani na druhém mezičase před druhou střelbou nic nemění, nicméně pole závodnic v první zhruba desítce až dvanáctce se trhá a čelní skupina mírně uniká.

autor: Daniel Kinc | 17. 12. 2017 11:38

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama