SP v biatlonu • Antholz-Anterselva • 14:45

2. T. Bö
3. Bjöntegaard
14. Moravec
16. Krčmář

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze závodu biatlonistů s hromadným startem v rámci Světového poháru z italské Anterselvy. Závod začíná ve 14:45.

V Anterselvě už nám za vydatného sněžení absovovaly závod s hromadným satrtem biatlonistky, od 14:45 čeká stejná disciplína na jejich mužské kolegy. Závod žen se Veronice Vítkové moc nevyvedl, skončila po třech chybách na střelnici až sedmadavcátá. Vyhrála Darja Domračevová. Během závodu se ozvala také matička příroda.

Muže čeká trať dlouhá 15 kilometrů, tedy pět běžeckých okruhů dlouhých tři kilometry. Nechyběji samozřejmě čtyři střelecké položky, dvě vleže a dvě vestoje. Favority jsou jako v každém závodě této sezony Johannes Bö a Martin Fourcade. Ze 14 závodů dokázali tito vyhrát hned 13x, 8x Bö a 5x Fourcade. Jediným jiným vítězem byl Tarjei Bö ve sprintu v Östersundu.

V Anterselvě je zatím ve větší formě norský závodník. Ten dokázal ovládnout sprint, i když narozdíl od svého hlavního konkurenta musel běžet jeden trestný okruh. Ve stíhacím závodě se situace obrátila, Johannes Bö střílel čistě, Fourcade připsal jednu chybu a Nor tak vyhrál s náskokem zhruba minuty. Francouz drží sérii sedmnácti umístění ns stupních vítězů v řadě, Nor už je na jedenácti.

Do závodu odstartují i dva čeští závodníci Ondřej Moravec a Michal Krčmář, kteří odstartují s čísly 21 a 22. Do závodu nenastoupí Němec Simon Schempp, kterého nahradí Američan Tim Burke.

30. Vladimir Čepelin (BLR)

V této sezoně se běžely dva závody s hromadným startem, jeden ve francouzském Annecy a jeden v německém Ruhpoldingu. Ve Francii dokázal vyhrát domácí Martin Fourcade, v Německu zase Johannes Bö. Navíc si oba vyměnili i druhá místa, mají tak shodný počet bodů.

Průběžné pořadí závodů s hromadným startem v této sezóně

1. Martin Fourcade (FRA) 114
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 114
3. Arnd Peiffer (GER) 74
4. Erik Lesser (GER) 71
5. Tarjei Bø (NOR) 70

V celkovém pořadí Světového poháru stále vede Martin Fourcade, jelikož se Johannesi Bö nevyvedl sprint ve švédském Östersundu.

Závod právě začal!

Po 1,6 km v čele Fourcade s Johannesem Bö, ale celý balík jede společně, zatím se to vůbec neprotrhalo.

400 metrů před střelnicí Fourcade s Johannesem Bö stále v čele, ale celé pole je v rozmezí zhruba asi 12 vteřin.

Johannes Bö chybuje hned dvakrát, Fourcade za nula.

Vede Desthieux před Fourcadem a Šipulinem.

Oba čeští závodníci s jednou chybou. Johannes Bö až třiadvacátý.

Na vedoucího Fourcada ztrácel Johannes Bö necelých 40 vteřin.

V čele zatím Fourcade, za ním Šipulin, Desthieux, Peiffer a Svendsen.

V druhém běžeckém okruhu se běží o poznání rychleji než v tom prvním, kdy se držela celá skupinka spolu.

Skvěle si vede i Bjöntengaard, který je zatím sedmý a je ve vedoucí skupince, která zbytku trošku poujela. Blížíme se další střelecké zastávce.

Chybují Fourcade, Šipulin, Windisch, Bjöntegaard i Desthieux.

Čistí byli Peiffer a Svendsen, ti vedou o 18 vteřin před Šipulinem a Fourcadem.

Michal Krčmář i Ondřej Moravec střílí čistě, Michal zatím dvanáctý, Ondra šestnáctý.

Johannes Bö chyboval i podruhé dvakrát a celkově 4x, otřásá se jeho bilance 11 závodů, kdy byl za sebou na stupních vítězů.

Trojce Fourcade, Šipulin a Windisch ztrácí asi 15 vteřin na vedoucí duo Svendsen - Peiffer.

Michal Krčmář stále dvanáctý, Ondřej Moravec klesl na devatenácté místo.

Johannes Bö stáhl asi 8 vteřin, ale stále ztrácí okolo minuty.

Martin Fourcade ztrácí už jen 10 vteřin na vedoucí duo, navíc odjel Windsichovi se Šipulinem.

První stojka je tady.

Svendsen chybuje dvakrát, Peiffer třikrát. Fourcade za nula a povede!

Šipulin i Windisch chybují.

Za nula Tarjei Bö, Bjöntegaard a Doll, všichni tři ale ztrácí přes 20 vteřin na Fourcada.

Michal Krčmář jednou chyboval, je patnáctý, Ondra Moravec bezchybný a je sedmnáctý.

Johannes Bö tentokrát zastřílel čistě, ztrácí ale stále 53 vteřin.

Za Fourcadem jedou tři dvojičky. Nejprve Norové Tarjei Bö a Bjöntengaard, poté Doll s Windischem a Šipulin s Fakem.

K Fakovi se Šipulinem se přiblížil i Emil Hegle Svendsen.

Norské duo ztrácí na Fourcada 26 vteřin, Benedikt Doll se jim přibližuje. Všem ale ujíždí Martin Fourcade.

Martin Fourcade poslední ranou chyboval a hlasitě si povzdechl.

Tarjei Bö i Bjöntegaard chybují každý jednou. Také Benedikt Doll chyboval, stejně jako Windisch.

Na trestný okruh museli i Šipulin se Svednsenem.

Druhý je stále Tarjei Bö, třetí Bjöntegaard, čtvrtý Doll.

Michal Krčmář opět chyboval jednou. Ondřej Moravec bezchybný a je patnáctý.

Johannes Bö s celkem 5 chybami na sedmém místě, série jedenácti závodů na stupních vítězů zřejmě skončí.

Norská dvojce na Fourcada ztrácí 24 vteřin 1,4 km před cílem. Německý pár Doll a Kuehn ztrácí dalších 10 vteřin, o dalších patnáct zpět Johannes Bö.

Ondřej Moravec a Michal Krčmář patnáctý a šestnáctý.

Martin Fourcade si jede suverénně pro další výhru, šestou v sezoně. Po osmnácté v řadě je na stupních vítězů.

Tarjei Bö porazil ve finiši kolegu Bjöntegaarda a je druhý. Čtvrtý je Doll a pátý Kuehn.

Johannes Thingnes Bö dojíždí šestý se ztrátou 30 vteřin, i když chyboval hned 5x. Přišel o svou sérii závodů na stupních vítězů.

Ondřej Moravec dojel nakonec čtrnáctý, Michal Krčmář šestnáctý.

Michal Krčmář dneska chyboval hned třikrát, což trošku zabrzdilo jeho dobrou běžeckou formu v dnešním závodě. Ondřej Moravec chyboval jen jednou a doběhl na čtrnáctém místě. Závod nezvládl Johannes Bö, který hned 5x chyboval a dojel až šestý. Pro výhru si dojel Martin Fourcade před norským duem Tarjei Bö a Bjöntegaard.

Ode mě je to pro dnes všem, děkuji vám za pozornost a u olympijského biatlonu zase napočtenou. Přeji hezký zbytek nedělního odpoledne.