reklama
 
 
14:30 • SP v biatlonu • Ruhpolding

Živě: Štafeta biatlonistů

Pořadí v cíli:

1. Norsko (0+5)
2. Rusko (0+2) +0:05,1
3. Německo (1+9) +0:23,5
4. Ukrajina (0+6) +0:28,0
5. Česko (1+9) +0:32,6

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže ze štafetového závodu biatlonistů v rámci pátého podniku Světového poháru 2016/17 z Ruhpoldingu v Německu. Závod začíná ve středu 11. ledna ve 14:30.

Startovní listina štafetového závodu mužů:

 

1. Francie - S. Fourcade, Beatrix, Fillon Maillet, M. Fourcade

2. Rusko - Volkov, Šipulin, Jelisejev, Babikov

3. Německo - Lesser, Doll, Peiffer, Schempp

4. Ukrajina - Pryma, Semjonov, Semakov, Kilčickij

5. Česko - Moravec, Soukup, Šlesingr, Krčmář

6. Rakousko - Mesotitsch, Leitner, Eberhard, Landertinger

7. Itálie - Hofer, Windisch, Montello, Bormolini

8. Švýcarsko - Dolder, Finello, Joller, Wiestner

9. Norsko - Björndalen, Christiansen, L'Abee Lund, Svendsen

10. Kanada - Ch. Gow, S. Gow, Davies, Green

11. Bulharsko - Anev, Sinapov, Gerdžikov, Iliev

12. Slovinsko - Dovžan, Bauer, Tršan, Oblak

13. Kazachstán - Savickij, Pantov, Braun, Vitěnko

14. Slovensko - Kazár, Hasilla, Šíma, Otčenáš

15. Estonsko - Zakhna, Lessing, Ermits, Koiv

16. Rumunsko - Buta, Ungureanu, Puchianu, Faur

17. Finsko - Gronman, Hiidensalo, Orpana, Invenius

18. Litva - Kaukenas, Strolia, Dombrovski, Suslavičius

19. Japonsko - Tačizaki, Kobonoki, Ozaki, Nagai

20. Polsko - Penar, Guzik, Janik, Szczurek

21. Lotyšsko - Lusa, Bricis, Patrijuks, Slotinš

22. Bělorusko - Bočarnikov, Varabej, Jaljotnau, Čepelin

23. Švédsko - Stenersen, Nelin, Samuelsson, Lindström

24. USA - Bailey, Burke, Nordgren, Doherty

25. Korea - Starodubec, J. Kim, Y. Kim, Lee

V lednu je program biatlonového Světového poháru pořádně našlapané a závodnici ladí formu před únorovým MS v rakouském Hochfilzenu. Biatlonový cirkus se nyní z durynského Oberhofu přesunul do Bavorska, do Mekky biatlonu v Ruhpoldingu. Biatlon má v tomto středisku ohromnou tradici a je zde mimořádně populární. Po Novém Městě na Moravě a Oberhofu můžeme znovu očekávat skvělou atmosféru a doufejme, že také úžasné výsledky českých reprezentantů. Prvním závodem je mužská štafeta na 4x 7,5 kilometrů, která startuje ve 14:30.

Doposud jediná mužská štafeta v letošní sezoně Světového poháru se odjela v neděli 11. prosince ve slovinské Pokljuce. Podle sestav jednotlivých týmů se nejlepší výsledky očekávaly od štafet Francie a Ruska, které předpoklady naplnily. Francouzi zvítězili před Rusy, na třetím místě se umístili Němci. České kvarteto s číslem třináct příjemně překvapilo a finišovalo na páté pozici. Češi ve složení Šlesingr, Krupčík, Moravec a Krčmář za sebou nechali Rakušany, Italy nebo největší zklamání závodu, Nory. Připomeňme si výsledky:

 

1. Francie - Beatrix, Fillon Maillet, Desthieux, M. Fourcade (0+7)

2. Rusko - Cvetkov, Babikov, Jelisejev, Šipulin (1+6) +0:15,7

3. Německo - Lesser, Dorfer, Doll, Schempp (0+11) +0:21,5

4. Ukrajina - Pryma, Semjonov, Kilčickij, Pidručnyj (0+6) +0:36,3

5. Česko - Šlesingr, Krupčík, Moravec, Krčmář (0+6) +0:48,9

6. Rakousko - Mesotitsch, Landertinger, Leitner, Eder (1+6) +0:54,2

7. Itálie - Hofer, Windisch, Montello, Bormolini (0+9) +1:04,1

8. Švýcarsko - Dolder, Weger, Finello, Wiestner (0+10) +1:05,6

9. Norsko - Birkeland, Björndalen, Bjöntegaard, Svendsen (1+13) +1:27,0

10. Kanada - Ch. Gow, S. Gow, Davies, Green (1+17) +1:44,7

V Bavorsku přivítali českou výpravu v čele s Gabrielou Koukalovou. Ženská štafeta je ale na programu až zítra, letošní premiéru v Ruhpoldingu uskuteční muži.

Největší favority hledejme jako vždy ve štafetách s nejnižšími startovními čísly. Francouzi si brousí zuby na obhajobu vítězství z Pokljuky a mají ve své sestavě jednu změnu. Simon Desthieux přepustil své místo v týmu Simonu Fourcadovi. Nechybí ani Jean Guillaume Beatrix a vedoucí muž Světového poháru Martin Fourcade.

 

S číslem dvě odstartuje na trať ruská štafeta, na prvním úseku zastoupena Alexejem Volkovem, jenž se do A-týmu vrací z nižšího IBU Cupu. Štafetu po něm postupně převezmou Anton Šipulin, Matvej Jelisejev a Anton Babikov. Volkov oproti štafetě v Pokljuce vystřídal Maxima Cvetkova.

 

Také Němci se představí na domácí půdě v extrémně silném složení. Erik Lesser, Arnd Peiffer a Simon Schempp si v první polovině letošního ročníku vedou skvěle a všechny tři najdeme v elitní desítce bodování. Trochu za očekáváním zatím zůstává sedmnáctý Benedikt Doll, jenž dnes pojede na druhém úseku místo Matthiase Dorfera.

 

Černými koni budou Ukrajinci, v Pokljuce senzačně čtvrtí. Ti dnes dali přednost Semakovovi před Pidručným. Po dobrém výsledku pokukují minule šestí Rakušané, kteří ve své sestavě vyměnili Edera za Eberharda. V Pokljuce startovalo čtyřiadvacet štafet, dnes jich v akci uvidíme pětadvacet. Oproti Slovinsku přibylo kvarteto Spojených států amerických.

V Ruhpoldingu je vše připraveno ke startu mužské štafety.

Ani česká čtveřice nezůstala po závodě v Pokljuce beze změny. Členem štafety dnes bude také Jaroslav Soukup, který v týmu střídá Tomáše Krupčíka. A mění se také složení na jednotlivých úsecích. Rozbíhat štafetu bude totiž po necelých deseti letech Ondřej Moravec, na kterého tedy navážou Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Michal Krčmář, jenž zůstává finišmanem.

Abychom nezapomněli ještě na Nory, kteří v Pokljuce zklamali devátým místem. Norům tehdy pořádně zavařil již Lars Helge Birkeland na prvním úseku a dnes v jejich sestavě chybí. Nepojede ani Erlend Bjöntegaard. Zkušenou dvojici Björndalen, Svendsen doplní v Ruhpoldingu Vetle Sjästad Christiansen a Henrik L'Abee Lund. Christiansen a L'Abee Lund sice nepatří do absolutní světové špičky, i tak ale od Norů očekávejme zlepšení z devátého místa.

Každého biatlonistu čekají dvě střelecké položky, jedna vleže a jedna vestoje. Jako v každé štafetě mají také dnes možnost třikrát dobíjet. Poběží se čtyři úseky se vzdáleností 7,5 kilometrů.

Závodnici přicházejí na start. Ondřeji Moravcovi budou na prvním běžeckém úseku konkurovat například Simon Fourcade, Alexej Volkov, Erik Lesser, Artěm Pryma, Daniel Mesotitsch, Lukas Hofer nebo Ole Einar Björndalen.

Před závodem se spekulovalo o možné výměně Jaroslava Soukupa a Adama Václavíka vzhledem k větrným podmínkám. Ale v Ruhpoldingu tak silně nefouká, a proto zůstává v české štafetě zkušenější Soukup.

Závod právě odstartoval.

Za bujarého jásotu naplněných tribun vyrazil do závodu nejrychleji Ital Hofer. Za ním se seřadili Volkov, Lesser nebo Pryma. Moravec jede zhruba na šestém místě.

Těsně po startu se na předních příčkách drží také Mesotitsch a Bulhar Anev.

Moravec jede bok po boku s mazáky S. Fourcadem a Björndalenem.

Na mezičasu po 1 100 metrech je v čele Hofer, na čtvrtém místě Moravec.

Balík všech pětadvaceti závodníků se stále drží relativně pospolu. Trochu překvapivě zůstává pořád vzadu Američan Bailey.

Lesser se ve sjezdu na stadion k radosti diváků protlačil před Hofera. Úvodní střelecká položka se pomalu blíží. Moravec si hlídá první pětku.

Lesser přiváží dlouhého hada na střelnici.

autor: Ondřej Zoubek | 11. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama