reklama
 
 
14:15 • SP v bialtonu • Pokljuka

Sprint žen

Konečné pořadí

1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
2. Dorothea Wiererová (ITA)
3. Justine Braisazová (FRA)

Vítejte u online reportáže ze sprintu žen v rámci SP v biatlonu ve slovinské Pokljuce. Závod začne v sobotu 8. prosince 2018 ve 14:15.

Přeji hezké sobotní odpoledne. Světový pohár v biatlonu je ve své první destinaci letošní sezóny a nás dnes v Pokljuce čeká sprint žen. S očekáváními jde do závodu celý český tým, který určitě bude chtít navázat na skvělé vystoupení Markéty Davidové, jež byla ve vytrvalostním závodě třetí.

Mezi favoritky závodu dnes musíme opět počítat především Anastasiu Kuzminovou, Kaisu Mäkäräinenovou a Dorotheu Wiererovou. Nicméně už vytrvalostní závod ukázal, jak je biatlon nevyzpytatelný. Velmi dobře navíc vypadaly také německé závodnice, které se mohou předvést při absenci Laury Dahlmeierové.

V loňské sezóně si ve sprintech nejlépe vedla Anastasia Kuzminová, která nasbírala celkem 323 bodů. O zhruba sedmdesát bodů méně měla v celkovém hodnocení disciplíny Kaisa Mäkäräinenová, jež byla třetí. Ze závodnic, které se předvedou i dnes pak musíme zmínit ještě pátou Veroniku Vítkovou či šestou Franzisku Hildebrandovou. Druhá Domračevová už totiž ukončila kariéru a čtvrtá Dahlmeierová zatím nezávodí.

STARTOVNÍ ČÍSLA ČESKÝCH BIATLONISTEK

 

1. Veronika Vítková

12. Eva Puskarčíková

34. Jessica Jislová

44. Markéta Davidová

91. Lucie Charvátová

START

Veronika Vítková se právě vydala na trať dnešního závodu, čímž zahájila dnešní zápolení. Záhy za ní pojede Susan Dunkleeová ze Spojených států amerických.

START

V závodě už mám celkem šest závodnic včetně Anastasie Kuzminové. Právě tato velká favoritka zatím odstartovala jako poslední.

1,2 km

Velmi pomalu rozjela dnešní závod Veronika Vítková, která za Dunkleeovou zaostává o více než 12 vteřin. Rychlejší je například i Japonka Maedová,

1,2 km

Dobře si zatím vede Anastasia Kuzminová, která už dojela na první mezičas a zaujala první místo. Mezitím odstartovala také Eva Puskarčíková.

1,9 km

Od Veroniky Vítkové to stále není ono. Před střelbou Češka ztrácí už 19 vteřin.

1. střelba

Jenže střelba vleže teď Veroniku Vítkovou podržela. Krásně umístěné rány v rozmezí třiceti vteřin přinesly čistou položku. Stejně si ale vedla také Dunkleeová.

1,2 km

Ani Evě Puskarčíkové to příliš nejede. Po 1200 metrech je druhá česká závodnice předposlední, když ztrácí 12 vteřin. Tak nevím, zda dnes trochu neselhal servis.

1. střelba

Kuzminová chybuje poslední ranou a před Susan Dunkleeovou se na první pozici rozhodně nedostane.

1,9 km

Ani před střelbou se v podání Puskarčíkové nic nemění. Stále je na trati rychlejší pouze než Veronika Vítková.

1. střelba

První střeleckou položku má za sebou také Eva Puskarčíková. Díky velmi rychlé střelbě se druhá česká biatlonistka posunula na třetí místo!

1. střelba

Kaisa Mäkäräinenová na trati potvrzuje roli největší favoritky a teď si poradila i se střelbou! Bude z toho jednoznačné první místo.

2. střelba

Češky si zatím pomáhají přesnou střelbou. Vítková má druhou nulu a navzdory pomalému běhu může pomýšlet na solidní výsledek. Susan Dunkleeová naopak dvakrát chybovala.

1. střelba

Do čela se nám po první střelbě dostává Dorothea Wiererová, která jede výborně a díky čisté ležce jde o 9 desetin před Mäkäräinenovou. 

START

Odstartováno má také třetí česká biatlonistka. Na trati je Jessica Jislová.

2. střelba

Ačkoliv musela Kuzminová již na dvě trestná kola, dostala se časem výrazně před dosud vedoucí Veroniku Vítkovou. 

autor: Lukáš Podleśný | 8. 12. 2018 13:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama