SP v bialtonu • Pokljuka • 14:15

Sprint žen

Konečné pořadí

1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
2. Dorothea Wiererová (ITA)
3. Justine Braisazová (FRA)

Vítejte u online reportáže ze sprintu žen v rámci SP v biatlonu ve slovinské Pokljuce. Závod začne v sobotu 8. prosince 2018 ve 14:15.

Přeji hezké sobotní odpoledne. Světový pohár v biatlonu je ve své první destinaci letošní sezóny a nás dnes v Pokljuce čeká sprint žen. S očekáváními jde do závodu celý český tým, který určitě bude chtít navázat na skvělé vystoupení Markéty Davidové, jež byla ve vytrvalostním závodě třetí.

Mezi favoritky závodu dnes musíme opět počítat především Anastasiu Kuzminovou, Kaisu Mäkäräinenovou a Dorotheu Wiererovou. Nicméně už vytrvalostní závod ukázal, jak je biatlon nevyzpytatelný. Velmi dobře navíc vypadaly také německé závodnice, které se mohou předvést při absenci Laury Dahlmeierové.

V loňské sezóně si ve sprintech nejlépe vedla Anastasia Kuzminová, která nasbírala celkem 323 bodů. O zhruba sedmdesát bodů méně měla v celkovém hodnocení disciplíny Kaisa Mäkäräinenová, jež byla třetí. Ze závodnic, které se předvedou i dnes pak musíme zmínit ještě pátou Veroniku Vítkovou či šestou Franzisku Hildebrandovou. Druhá Domračevová už totiž ukončila kariéru a čtvrtá Dahlmeierová zatím nezávodí.

STARTOVNÍ ČÍSLA ČESKÝCH BIATLONISTEK

 

1. Veronika Vítková

12. Eva Puskarčíková

34. Jessica Jislová

44. Markéta Davidová

91. Lucie Charvátová

START

Veronika Vítková se právě vydala na trať dnešního závodu, čímž zahájila dnešní zápolení. Záhy za ní pojede Susan Dunkleeová ze Spojených států amerických.

START

V závodě už mám celkem šest závodnic včetně Anastasie Kuzminové. Právě tato velká favoritka zatím odstartovala jako poslední.

1,2 km

Velmi pomalu rozjela dnešní závod Veronika Vítková, která za Dunkleeovou zaostává o více než 12 vteřin. Rychlejší je například i Japonka Maedová,

1,2 km

Dobře si zatím vede Anastasia Kuzminová, která už dojela na první mezičas a zaujala první místo. Mezitím odstartovala také Eva Puskarčíková.

1,9 km

Od Veroniky Vítkové to stále není ono. Před střelbou Češka ztrácí už 19 vteřin.

1. střelba

Jenže střelba vleže teď Veroniku Vítkovou podržela. Krásně umístěné rány v rozmezí třiceti vteřin přinesly čistou položku. Stejně si ale vedla také Dunkleeová.

1,2 km

Ani Evě Puskarčíkové to příliš nejede. Po 1200 metrech je druhá česká závodnice předposlední, když ztrácí 12 vteřin. Tak nevím, zda dnes trochu neselhal servis.

1. střelba

Kuzminová chybuje poslední ranou a před Susan Dunkleeovou se na první pozici rozhodně nedostane.

1,9 km

Ani před střelbou se v podání Puskarčíkové nic nemění. Stále je na trati rychlejší pouze než Veronika Vítková.

1. střelba

První střeleckou položku má za sebou také Eva Puskarčíková. Díky velmi rychlé střelbě se druhá česká biatlonistka posunula na třetí místo!

1. střelba

Kaisa Mäkäräinenová na trati potvrzuje roli největší favoritky a teď si poradila i se střelbou! Bude z toho jednoznačné první místo.

2. střelba

Češky si zatím pomáhají přesnou střelbou. Vítková má druhou nulu a navzdory pomalému běhu může pomýšlet na solidní výsledek. Susan Dunkleeová naopak dvakrát chybovala.

1. střelba

Do čela se nám po první střelbě dostává Dorothea Wiererová, která jede výborně a díky čisté ležce jde o 9 desetin před Mäkäräinenovou. 

START

Odstartováno má také třetí česká biatlonistka. Na trati je Jessica Jislová.

2. střelba

Ačkoliv musela Kuzminová již na dvě trestná kola, dostala se časem výrazně před dosud vedoucí Veroniku Vítkovou. 

4,4 km

Velmi dobře si nadále počíná Kaisa Mäkäräinenová, která je i po 4400 metrech nejrychlejší. Na Dunkleeovou má náskok necelých 29 vteřin.

2. střelba

Výborně! Eva Puskarčíková má za sebou druhou střelbu a opět je z toho nula. Za Kuzminovou je Češka o necelé dvě vteřiny.

2. střelba

Mäkäräinenová také podruhé čistá a pojede o vítězství. Finka je o 53 vteřin lepší než Anastasia Kuzminová.

CÍL

V cíli máme Veroniku Vítkovou, ale na první pozici byla jen chvíli. O půl vteřiny jí překonala Dunkleoová, která na Češku celkem najela necelou minutu.

2. střelba

Neskutečná rychlopalba Wiererové! Italka má druhou nulu a o dvě vteřiny jde před Mäkäräinenovou. Ta má ovšem skvělý běh.

CÍL

V cíli se před Vítkovou dostává jedna biatlonistka za druhou. První pozici momentálně drží rychlonohá Anastasia Kuzminová.

1. střelba

Nutno zmínit, že už i Jessica Jislová má za sebou první střeleckou položku a díky nule je sedmnáctá.

1,2 km

Výborně závod rozběhla Markéta Davidová, jež je po 1200 metrech na parádním čtvrtém místě.

CÍL

V cíli máme Evu Puskarčíkovou, která je jen o tři vteřiny za Anastasiou Kuzminovou. Tak mladá Češka se v posledním kole vyšvihla k výbornému běhu.

CÍL

Největší favoritka na vítězství je v cíli. Kaisa Mäkäräinenová je o více než minutu první!

1. střelba

Markéta Davidová pokračuje ve výborném běhu. Škoda teď jedné chyby při střelbě vleže, neboť Češka se tak zařadila na 33. místo.

CÍL

Wiererová ze sebe vydala všechno, ale v posledním běžeckém kole na Mäkäräinenovou výrazně ztratila. Je z toho druhé místo a troufnu si říct, že o vítězi je rozhodnuto.

2. střelba

Velmi sympatický výkon podává Jessica Jislová, která si připisuje druhou nulu. Mladá biatlonistka je se ztrátou necelé minuty jedenáctá.

CÍL

AKTUÁLNÍ POŘADÍ V CÍLI

 

1. Kaisa Mäkäräinenová

2. Dorothea Wiererová

3. Elsa Gasparinová

4. Clare Eganová

5. Anastasia Frolinová

---

8. Eva Puskarčíková

19. Veronika Vítková

2. střelba

Také na druhé střelbě přišla od Markéty Davidové jedna chyba. Češka se bude pohybovat až ve třetí desítce.

CÍL

V cíli je také třetí česká závodnice, ale tou nejlepší zůstane Eva Puskarčíková. Jessica Jislová absolvovala velmi kvalitní závod, který stvrdila 17. místem.

CÍL

Hodně spokojená bude Justine Braisazová, která hodně tuhla, ale přesto je aktuálně třetí. Rozbila tak italský dvojblok Wiererová-Vittozziová.

2. střelba

Velká škoda pro Paulinu Fialkovou, která zapisuje první chybu a řadí se na šestou příčku. Stále ale bojuje o fantastický výsledek.

CÍL

Markéta Davidová je v cíli na 21. pozici. Velmi dobře si mladá Češka především v běžecké části.

1. střelba

Jednou z mála biatlonistek, které by ještě mohly zaútočit ze zadních pozic je Monika Hojniszová. Polka má za sebou první střelbu, ale přesto ztrácí 20 vteřin.

6,9 km

Paulina Fialková dnes běží výborně a bojuje o třetí místo. Aktuálně je sice pátá, ale Braisazová v závěru hodně zpomalovala.

1. střelba

Jako poslední z českých biatlonistek je na trati Lucie Charvátová. Na úvod zaznamenala dvě střelecké chyby.

2. střelba

Střelecky skvělý závod má za sebou Monika Hojniszová, jež se po druhé položce řadí na parádní osmé místo.

2. střelba

Zničehonic se do boje o medaile zapojuje Pavlovová. Ruska má dvě nuly a na Brasiazovou má minimální manko.

6,9 km

Monika Hojniszová dnes nevyhraje, ale momentálně bojuje o žlutý trikot! Polka je 600 metrů před cílem na šestém místě. K tomu musíme přičíst druhé místo z vytrvalostního závodu.

CÍL

Monika Hojniszová neměla tak rychlý finiš, ale s aktuálně sedmým místem musí být spokojena.

2. střelba

Další dvě chyby pro Lucii Charvátovou. Bohužel ani dnes se česká biatlonistka nepopasovala se střelbou.

CÍL

Ještě tady byl obrovský boj o třetí pozici. Julia Simonová předvedla fantastický výkon, když vystřílela nulu a díky skvělému běhu útočila na medaili. O dvě vteřiny nakonec neuspěla.

KONEC ZÁVODU

Dnešní závod je tedy u konce a z vítězství se raduje Kaisa Mäkäräinenová. Fenomenální Finka dnes předvedla čistou střelbu, kterou podpořila neskutečným během a po zásluze tak získala první vítězství v sezóně. O necelých 15 vteřin za Mäkäräinenovou zaostala Dorothea Wiererová a pro třetí příčku si dojela Justine Braisazová.

 

České biatlonistky dnes velmi solidně střílely, nicméně především Veroniku Vítkovou zradil běh. Nejlepší českou reprezentantkou je dvaadvacátá Eva Puskarčíková a velmi spokojená může být také Jessica Jislová, jež střílela čistě a nakonec vybojovala 31. pozici. Jen o jedno místo horší byla Markéta Davidová, která dvakrát chybovala. Zpackaný závod má za sebou Lucie Charvátová, jež zapsala celkem čtyři chyby.

KONEČNÉ POŘADÍ

 

1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) (0) 20:08.1

2. Dorothea Wiererová (ITA) (0) +14.8

3. Justine Braisazová (FRA) (0) +42.1

4. Julia Simonová (FRA) (0) +44.6

5. Lisa Vittozziová (ITA) (1) +46.9

6. Paulina Fialková (SVK) (1) +48.9

7. Olena Pidrušná (UKR) (0) +49.0

8. Jevgenija Pavlovová (RUS) (0) +53.6

9. Franziska Preussová (GER) (1) +59.9

10. Anna Weidelová (GER) (0) +1:00.7

---

22. Eva Puskarčíková (CZE) (0) +1:16.4

31. Jessica Jislová (CZE) (0) +1:34.0

32. Markéta Davidová (CZE) (2) +1:35.1

47. Veronika Vítková (CZE) (0) +1:50.9

86. Lucie Charvátová (CZE) (4) +3:37.1

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online reportáží na shledanou.

Právě se děje

před 5 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy