Michal Krčmář 1:32,5
Jaroslav Soukup +2:14,6
Adam Václavík +3:39,8
Jakub Štvrtecký 2:49,1

Dobrý den, vítejte u online přenosu z biatlonového sprintu mužů na 10 kilometrů v norském Oslu. Závod začne ve 14:45.

České mužské závodníky čeká první závod na Světovém poháru v Oslu.

105. Cukasa Kobonoki (JPN)

Startovní listina čítá 105 závodníků včetně pěti českých závodníků. Na startu jsou Ondřej Soukup, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Adam Václavík Jakub Štvrtecký.

Před necelýma dvěma hodinama skončil závod žen, ve kterém zvítězila slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová. Nejlepší Češky doběhly ve druhé desítce.

Závod začíná! Domácí Erlend Bjöntegaard vyrazil na trať.

A závodníci jeden za druhým vyrážejí na trať. Vyběhl už i Simon Schempp z Německa, domácí Lars Helge Birkeland a italský závodník Lukas Hofer. Na řadu přijde první Čech.

Startuje český závodník s číslem 9 Jaroslav Soukup. Mezitím se z nebe začaly snášet k zemi sněhové vločky. A to docela hustě.

Do stopy se vydává ruský reprezentant Anton Šipulin, který má po olympijských hrách skvělou formu a patří k favoritům závodu.

Hlasitá podpora provází také start Martina Fourcada, který vybíhá jako sedmnáctý.

Domácí Erlend Bjöntegaard začal bezchybnou střelbou, ale dlouho čekal s první ranou.

Simon Schempp první dvě rány minul. Poté srovnal mířidla a dostřílel bezchyně, nicméně jej čekají dvě trestná kola.

Na střelnici chyboval také Hofer, pojede jedno trestné kolo.

Jaroslav Soukup v ležce jednou chyboval, také jej čeká trestné kolo.

Martin Fourcade se na střelnici dostavil s drobným zpožděním, ale zastřílel bezchybně a drží se v kontaktu s čelem závodu.

Bjöntegaard byl bezchybný i na střelbě vestoje. Stejně si počítal také Kanaďan Gow.

Hofer tentokrát nechyboval a ještě má naději na dobrý výsledek.

Simon Schempp chyboval i na stojce a celkově má čtyři chyby ze střelnice. To je konec nadějí na slušné umístění.

Jaroslav Soukup vysypal rány na druhé položce v rychlém sledu a byl bezchybný. Běžecky se mu ale zatím příliš nedaří. Je přibližně minutu a půl za čelem závodu.

Střelci jsou dnes, až na výjimky, velmi přesní. Martin Fourcade byl opět bězchybný a je první před Garaničevem a Šipulinem.

Se startovním číslem 54 odstartoval domácí favorit Johannes Bö.

Na trati jsou už i čeští střelci na lyžích Michal Krčmář Ondřej Moravec.

Michal Krčmář zastřílel bezchybně, i když pomaleji než většina startovního pole. Je aktuálně na 24. průběžném místě. Ke střelbě se chystá Ondřej Moravec.

Ondřej Moravec je po první střelbě na 21. místě. Trať zasypává hustější a hustější sněžení.

V cíli průběžně vede Martin Fourcade s časem 26:17,2. Druhý je Ital Hofer a třetí Rus Garaničev.

Johannes Bö je zatím podle mezičasů na trati rychlejší než Martin Fourcade, ale ten měl v prvním kole problémy s holí.

Michal Krčmář chyboval na střelnici a prodlouží si závod o jedno trestné kolo.

Ondřej Moravec zastřílel bez chyby a jede o slušný výsledek, je průběžně sedmnáctý.

Julian Eberhard doběhl na průběžném druhém místě se ztrátou pouze 0,2 sekundy za Fourcadem.

Domácí jednatřicetiletý závodník Henrik L'Abee-Lund poměrně překvapivě doběhl do cíle o 6,9 sekundy rychleji než Martin Fourcade a je průběžně první.

O prvním místě ovšem ještě není rozhodnuto. Na druhé střelbě byl průběžně nejlepší domácí Johannes Bö.

Johannec Bö se drží na průběžných mezičasech první těsně před průběžně vedoucími v cíli. Uvidíme, zda dokáže udržet tempo. Sněžení pomalinku ustává.

Adam Václavík začal závod běžecky skvěle, jenže na první střelbě zklamal a udělal čtyři chyby.

Bö se blíží do cílové rovinky, uvidíme, jestli to bude stačit na první místo.

Johannes Bö na krajana L'Abee-Lunda nestačil a je druhý těsně před Martinem Fourcadem. Vypadá to, že závod bude mít poměrně překvapivého vítěze.

Ondřej Moravec je průběžně v cíli na 26. místě, Michal Krčmář je 34.

Björndalen třikrát chyboval na střelbě ve stoje a celkově legendární závodník minul terč čtyřikrát.

Adam Václavík ze stoje trefil jen dva terče a v dnešním závodě udělal celkem sedm chyb.

Českým mužům se první závod v Oslu příliš nepovedl. Nejlepší Čech Ondřej Moravec se nachází až na konci třetí desítky. Michal Krčmář se nachází ve čtvrté desítce. Jaroslav Soukup se propadl až někam za 60. pozici.

Domácí legendární biatlonista Ole Einer Björndalen doběhl až za Jaroslavem Soukupem na 64. místě.

Adam Václavík doběhl průběžně 85. se sedmi střeleckými chybami.

Jakub Štvrtecký doběhl průběžně na 78. místě.

Biatlonový závod se pomalu chýlí ke konci. Nic podstatného se už na špičce pořadí nestane. Vítězem je jednatřicetiletý Henrik L'Abee-Lund z Norska, za ním dojel jeho krajan Johannes Bö a třetí skončil Martin Fourcade.

Nejlepší Čech Ondřej Moravec dojel na 29. místě. Michal Krčmář skončil na 37. místě.