16:10 • MS v biatlonu • Östersund

Individuální závod mužů

Hezké odpoledne, vítejte u online přenosu z individuálního závodu biatlonistů v rámci MS ze švédského Östersundu. Závod začíná v 16:10.

Biatlonisté poběží v pořadí již třetí individuální závod toho mistrovství světa. Po sprintu a stíhacím závodu přichází na řadu závod vytrvalostní. Nejdelší biatlonový závod je dlouhý 20 kilometrů, každý ze závodníků bude jako obvykle čtyřikrát střílet, přičemž se střídají položky vleže a vestoje. Za každou chybu následuje minutová penalizace. Poslední individuální závod v Canmore byl zkrácený a ovládl jej suverén letošní sezony Johanes Thingnes Bö. Ten bude největším favoritem na zisk titulu i dnes.

Jenže norský expres asi nebude po stíhacím závodě úplně spokojen. Poté, co ovládl sprint, jel si pro druhé zlato i ve stíhačce. Celý závod měl jasně pod kontrolou, jenže na poslední položce třikrát minul a dostal se před něj Ukrajinec Pidručnij, který se stal překvapivým mistrem světa. Na rychlého Nora zbylo "jen" druhé místo. Zpět na vítěznou vlnu se bude moct vrátit dnes. Na dlouhé trati by měly ještě víc vyniknout jeho mimořádné běžecké schopností, díky kterým by si měl vypracovat v běžecké části solidní náskok před svými soupeři.

Individuální závod včera běžely také ženy. Moc se nedařilo Markétě Davidové, která díky pěti chybám skončila až v páté desítce a přišla o malý křišťálový globus za tuto disciplínu. Střelecky tak napodobila stíhačku, která se jí také nevyvedla. Nejlepší z Češek byla třináctá Veronika Vítková. Stejně jako před rokem na Olympiádě vyhrála vytrvalostní závod Švédka Hanna Öbergová. Ta v domácím prostředí ani jednou neminula a byla na lyžích rychlejší než druhá Italka Lisa Vittozziová.

103. Anton Smolski (BLR)

Dnešní závod poběží 103 závodníků, mezi nimi i čtyři Češi. Ondřej Moravec obhajuje stříbro z MS z Hochfilzenu před dvou let, kde byl rychlejší než on pouze Američan Lowell Bailey. Třetí skončil Martin Fourcade a šestý Michal Krčmář. Jenže forma z před dvou let je pryč. Dnes Češi mezi favority nejsou.

Michal Krčmář pojede až s číslem 90 těsně před jmenovce Šlesingrem, který vyjede na trať pětadevadesátý. Tomáš Krupčík má číslo 54 a pojede za Johannesem Bö.

Průběžné pořadí individuálního závodu SP:

1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 96 bodů
2. Simon Eder (AUT) 86 b.
3. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 84 b.