reklama
 
 
14:45 • SP v biatlonu • Ruhpolding

Živě: Biatlonisté jedou v Ruhpoldingu sprint

Pořadí v cíli:

1. Martin Fourcade
2. Julian Eberhard
3. Emil Hegle Svendsen

Sledujte online reportáž z biatlonového sprintu mužů v německém Ruhpoldingu. Závod začíná ve 14:45.

Série německých závodů Světového poháru pokračuje. Po zastávce v Oberhofu, na které Češi dosáhli hned pětkrát na stupně vítězů, se nyní kolotoč seriálu zastavil v další tradiční baště, bavorském Ruhpoldingu. Po štafetách jsou teď na programu první individuální závody.

V Chiemgau aréně se představí muži na nejkratší, tedy desetikilometrové trati, se dvěma zastávkami na střelnici. Čeští fanoušci budou držet palce pěti reprezentantům.

Startovní čísla českých biatlonistů:

18 - Jaroslav Soukup
56 - Ondřej Moravec
71 - Michal Krčmář
77 - Michal Šlesingr
88 - Adam Václavík

Ještě se vraťme k tomu, co se zatím od středy v Ruhpoldingu odehrálo. Čeští muži dojeli ve štafetě na pátém místě, ženy byly ve čtvrtek o jedno místo horší.

Obě štafety přitom měly šance na medailové umístění, ale vždy selhaly na druhém úseku, na němž museli na trestné kolo Jaroslav Soukup a Markéta Davidová. Ta byla po závodě velmi zklamaná, čtěte v přiloženém článku.

Dnešní závod by měl být zajímavý a otevřený od začátku do konce. Někteří favorité pojedou už v úvodní skupině, ta největší porce skvělých závodníků nás ale čeká mezi startovními čísly 50 a 80.

Průběžné pořadí Světového poháru ve sprintu:
1. Martin Fourcade (Francie) 214 bodů
2. Emil Hegle Svendsen (Norsko) 154 b.
3. Julian Eberhard (Rakousko) 132 b.
4. Anton Šipulin (Rusko) 132 b.
5. Arnd Peiffer (Německo) 126 b.
6. Erik Lesser (Německo) 126 b.

V letošní sezoně se sprint jel už pětkrát a v tom posledním - tedy v Oberhofu - výrazně uspěl Michal Šlesingr, když dojel na stříbrné pozici. V celkovém pořadí disciplíny mu nyní patří jedenáctá příčka.

Celkové pořadí Světového poháru, přehled minulých závodů i vizitky českých biatlonistů, to vše si můžete prohlédnout v naší přehledné infografice.

V Chiemgau aréně už se všechno chystá k zahájení závodu.

Sprint byl právě zahájen.

S jedničkou vyjel Američan Currier, s dvojkou Kanaďan Gow a s trojkou Slovák Hasilla.

Hned v prvních minutách závodu jsme viděli nepříjemný pád. Švýcar Wiestner jedoucí s číslem čtyři nezvládl zatáčku a skončil ve sněhu. Rychle se ale zvedl a pokračuje dál.

Na startu už jsou někteří ze širšího pole favoritů. S jedenáctkou už vyjel Ukrajinec Semenov, se třináctkou už stojí ve startovní bráně legendární Nor Ole Einar Björndalen.

Mladý Nor Johannes Thingnes Bö už také ukrajuje první metry. Na dresu má číslo 16. Američan Currier mezitím dorazil na úvodní ležku.

Currier udělal dvě chyby, čeká ho tedy 300 metrů na trestném kole. Na startu je první český biatlonista Jaroslav Soukup.

Hned za Soukupem jde na věc nebezpečný Ital Lucas Hofer.

Další norský favorit Emil Hegle Svendsen vyjel na trať s číslem 25. 

Björndalen na první střelecké položce nezaváhal, jeho rány mířily přesně do středu terčů. Po první střelbě je první o dvě vteřiny před krajanem Birkelandem.

autor: Miroslav Harnoch | 13. 1. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama