Záhada pomalého běhu i medailová kometa Davidová. To byla sezona českých biatlonistů

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
26. 3. 2019 6:36
Projděte si nejzásadnější momenty a témata uplynulé biatlonové sezony pohledem české reprezentace.

Medailová Davidová

Markéta Davidová po závodě s masovým startem na SP v Anterselvě.
Markéta Davidová po závodě s masovým startem na SP v Anterselvě. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Jestli někdo z českého biatlonového týmu zaslouží pochvalu za uplynulou sezonu, je to rozhodně Markéta Davidová. Zažila premiérovou úplnou sezonu a posbírala hned čtyři individuální cenné kovy, z toho i jedno zlato.

Byla nejvýraznější tváří reprezentace a dokonce chvíli bojovala o malý křišťálový glóbus za vytrvalostní závody. Našlápnuto má rozhodně skvěle, až člověku přijde škoda, že chce momentálně závodit jen do příštích olympijských her. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy