Příroda biatlonu přeje. Vysočina Arenu před světovým pohárem zavalil sníh

Podívejte se na vrcholící přípravy na Světový pohár, který bude následující víkend hostit Vysočina arena v Novém Městě na Moravě.
Suchý a teplý podzim Světový pohár biatlonistů v Novém Městě neovlivní. Kromě zásob z minulé sezony, které si na jaře schovali pořadatelé pod štěpku, pomohlo organizátorům zimní počasí posledních dní.
Na trati se tak mísí sníh z minulé zimy, letošní umělý a konečně i čerstvý prašan.
Na snímku vidíte vstup do Vysočina Areny. Nejpozději ve čtvrtek se to zde bude hemžit fanoušky.
Takhle to o víkendu vypadalo na střelnici Vysočina Areny.
Foto: Luboš Vácha
Luboš Vácha
17. 12. 2018 9:29
V Novém Městě na Moravě finalizují přípravy na nadcházející podnik Světového poháru v biatlonu. Podívejte se.

Nádhera. Bomba. Takovými superlativy nešetří pořadatelé jedné z nejprestižnějších sportovních událostí u nás. Novoměstská Vysočina Arena bude už od čtvrtka 20. prosince praskat ve švech.

Opět se totiž očekává přes dvacet tisíc biatlonových příznivců denně a všechno musí být perfektně připravené. Technici hlásají, že je skoro hotovo. Ředitel novoměstských soutěží Vlastimil Jakeš se v jednom listopadovém rozhovoru modlil k přírodě, aby pomohla při zasněžování. Tohle přání se vyplnilo, nejen že mrzlo, ale také napadlo kolem dvaceti centimetrů přírodního sněhu.

Hotová je trať v Areně a v přilehlém lese. Připravená jsou parkoviště a některé stánky už stojí na svých místech. Poslední práce mají technici České televize, kteří stavějí pozice pro těžké kamery. Instalovány jsou taky LED obrazovky, díky kterým mohou diváci u lesních částí tratí sledovat průběh závodu a hlavně české biatlonisty na střelnici.

Tribuny jsou rovněž připravené. Pojmout mají dvanáct a půl tisíce diváků. Žhavou novinkou je sektor u stoupání na "velblouda". Na něm si fanoušci užijí dramatické jízdy těsně před cílovou rovinkou. Podporu v téhle části trati budou české naděje rozhodně potřebovat.

První začnou ve čtvrtek muži ve sprintu na 10 kilometrů. Ženy je na kratší 7,5 kilometrové trati následují v pátek. Sobota pak bude patřit stíhačce obou kategorií. Nedělní program vyvrcholí závodem s hromadným startem.

Takto to ve Vysočina Areně vypadalo v polovině listopadu:

 

Právě se děje

před 3 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy