Příroda biatlonu přeje. Vysočina Arenu před světovým pohárem zavalil sníh

Podívejte se na vrcholící přípravy na Světový pohár, který bude následující víkend hostit Vysočina arena v Novém Městě na Moravě.
Suchý a teplý podzim Světový pohár biatlonistů v Novém Městě neovlivní. Kromě zásob z minulé sezony, které si na jaře schovali pořadatelé pod štěpku, pomohlo organizátorům zimní počasí posledních dní.
Na trati se tak mísí sníh z minulé zimy, letošní umělý a konečně i čerstvý prašan.
Na snímku vidíte vstup do Vysočina Areny. Nejpozději ve čtvrtek se to zde bude hemžit fanoušky.
Takhle to o víkendu vypadalo na střelnici Vysočina Areny.
Foto: Luboš Vácha
Luboš Vácha
17. 12. 2018 9:29
V Novém Městě na Moravě finalizují přípravy na nadcházející podnik Světového poháru v biatlonu. Podívejte se.

Nádhera. Bomba. Takovými superlativy nešetří pořadatelé jedné z nejprestižnějších sportovních událostí u nás. Novoměstská Vysočina Arena bude už od čtvrtka 20. prosince praskat ve švech.

Opět se totiž očekává přes dvacet tisíc biatlonových příznivců denně a všechno musí být perfektně připravené. Technici hlásají, že je skoro hotovo. Ředitel novoměstských soutěží Vlastimil Jakeš se v jednom listopadovém rozhovoru modlil k přírodě, aby pomohla při zasněžování. Tohle přání se vyplnilo, nejen že mrzlo, ale také napadlo kolem dvaceti centimetrů přírodního sněhu.

Hotová je trať v Areně a v přilehlém lese. Připravená jsou parkoviště a některé stánky už stojí na svých místech. Poslední práce mají technici České televize, kteří stavějí pozice pro těžké kamery. Instalovány jsou taky LED obrazovky, díky kterým mohou diváci u lesních částí tratí sledovat průběh závodu a hlavně české biatlonisty na střelnici.

Tribuny jsou rovněž připravené. Pojmout mají dvanáct a půl tisíce diváků. Žhavou novinkou je sektor u stoupání na "velblouda". Na něm si fanoušci užijí dramatické jízdy těsně před cílovou rovinkou. Podporu v téhle části trati budou české naděje rozhodně potřebovat.

První začnou ve čtvrtek muži ve sprintu na 10 kilometrů. Ženy je na kratší 7,5 kilometrové trati následují v pátek. Sobota pak bude patřit stíhačce obou kategorií. Nedělní program vyvrcholí závodem s hromadným startem.

Takto to ve Vysočina Areně vypadalo v polovině listopadu:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy