Vysílená biatlonistka Vítková o incidentu s Dahlmeierovou: Nechápu, kam se Laura cpala

Aleš Vávra Aleš Vávra
23. 1. 2018 6:47
Největší česká biatlonová naděje směrem ke hrám v Pchjongčchangu zažila v Anterselvě nejdivnější závod sezony.
Veronika Vítková.
Veronika Vítková. | Foto: Milan Kammermayer

Anterselva/Praha - Veronika Vítková ukončila druhou třetinu sezony Světového poháru jako šestá žena celkového pořadí. Lepší než ona jsou jen ty největší biatlonové hvězdy: Mäkäräinenová, Kuzminová, Wiererová, Dahlmeierová a Domračevová.

Devětadvacetiletá Češka se letos vrátila mezi absolutní elitu. Loňské trápení je zapomenuto.

Závěrečnou část přípravy před olympijskými hrami v Pchjongčchangu tak může česká biatlonistka absolvovat plná čerstvě nabytého sebevědomí.

A vůbec nic na tom nemohl změnit ani poslední závod v malebné jihotyrolské Anterselvě, který současné české jedničce nevyšel ze žádného úhlu pohledu. V nedělním klání s hromadným startem určeném pro třicetičlennou elitu skončila v závěru výsledkové listiny, na sedmadvacátém místě.

Od prvního kola bylo jasné, že něco není v pořádku. Běžecký čas Vítkové se značně vymykal jejímu nadprůměrnému trendu posledních dnů a týdnů. 

"Bylo zřejmé, že bojuje s velkou únavou. Myslím, že se sečetl celý druhý trimestr od Oberhofu až po Anterselvu. Jela trochu přes závit," okomentoval nemilou situaci asistent trenéra Jiří Holubec.

Vítková neměla žádný čas na odpočinek, jezdila všechny závody, postupovala stabilně do stíhaček, jisté místo měla v "mass startech" a byla oporou a finišmankou štafety. Leden byl pro ni famózní. Na stupně vítězů se vyšvihla v Oberhofu, Ruhpoldingu i Anterselvě.

"To je pro nás podstatné. To, jak závodila v průběhu celého ledna. A za sebou má skvělé výsledky," připomínal Holubec.

Sama Vítková označila poslední závod v Anterselvě za ten úplně nejtěžší, který v této sezoně zatím prožila.

"Přišlo mi, jako bych celou trať běžela na dřevěných nohách," popsala své rozpoložení pro oficiální stránky českého biatlonu. "Už v sobotu jsem se hodně trápila, ale v neděli to byl extra očistec," dodala.

Během nedělního klání ji navíc potkala nepříjemnost v podobě incidentu s  Laurou Dahlmeierovou. V průběhu druhého běžeckého kola jí německá hvězda přerazila hůl.

"Moc jsem nepochopila, kam se Laura cpala. Prostě jsem najednou byla bez hole," krčila rameny Vítková. Její trápení se v tu chvíli ještě znásobilo. "Musela jsem ještě vyjet dva kopce s jednou holí."

Vítková už se nemohla dočkat odpočinku. Reprezentanti z Anterselvy odcestovali na pár dní domů, než se přesunou do Almaty v Kazachstánu. Právě tam budou probíhat poslední dny přípravy před olympiádou.

"Na ten nedělní závod se budu snažit rychle zapomenout. Chci se odrazit od předchozích výsledků, které byly super," uzavřela biatlonistka z Jilemnice.

 

Právě se děje

Další zprávy