reklama
 
 

Vstřícnost vůči Rusku. Biatlonová federace mu vrátí členství, navíc mu ponechá finále SP

2. 4. 2018 15:43
Mezinárodní biatlonová unie IBU hodlá na červnovém zasedání výkonného výboru vrátit Rusku plné členství.

Chanty-Mansijsk - IBU odebrala členství Rusku v prosinci v reakci na trest Mezinárodního olympijského výboru za dopingový skandál v Soči 2014. Země tak přišla o hlasovací právo v IBU, její reprezentanti se ale mohli dál účastnit oficiálních závodů včetně Světového poháru.

IBU navíc Rusku ponechala pořadatelství březnového finále Světového poháru. Závody v Ťumeni však na protest proti ruskému dopingovému skandálu bojkotovalo několik zemí včetně české reprezentace.

O termínu navrácení plného členství informoval agenturu RIA Novosti místopředseda IBU Viktor Majgurov. Podmínkou ale je, aby se do června žádný ruský biatlonista neprovinil proti antidopingovým pravidlům.

V prosinci výkonný výbor IBU rozhodl, že Rusko bude pouze provizorním členem minimálně do konce sezony. Jako jednu z podmínek pak stanovil, že MOV nejprve musí zrušit suspendaci Ruského olympijského výboru. To se stalo 28. února, tři dny po skončení olympijských her v Pchjongčchangu, kde ruští sportovci startovali pod neutrální vlajkou.

autor: ČTK | 2. 4. 2018 15:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama