Bö vyrovnal před norskými fanoušky rekord Fourcadea. Tři Češi ve sprintu bodovali

Aktualizováno 22. 3. 2019 18:09
Poslední sprint sezony Světového biatlonistů vyhrál v Oslu domácí Nor Johannes Thingnes Bö, jenž měl už před závodem jistý velký glóbus za celkové pořadí i malý za hodnocení disciplíny. Čtrnáctým vítězstvím v ročníku vyrovnal Bö dva roky starý rekord Martina Fourcadea a ve zbývajících dvou závodech bude útočit na jeho překonání.
Johannes Bö opanoval poslední sprint biatlonové sezony v Oslu.
Johannes Bö opanoval poslední sprint biatlonové sezony v Oslu. | Foto: Reuters

Závod mužů ve sprintu jsme sledovali prostřednictvím online přenosu.

Nejlepší z českých biatlonistů byl na 26. místě Michal Krčmář, jenž stejně jako vítěz musel na jedno trestné kolo. V závodě, jenž se kvůli špatné viditelnosti způsobené mlhou jel na hranici regulérnosti, bodovali ještě 33. Tomáš Krupčík a 37. Ondřej Moravec.

Do sobotního stíhacího závodu postoupil ještě z 50. místa Jakub Štvrtecký. Závody na Holmenkollenu skončily pro zkušeného Michala Šlesingra, jenž obsadil 97. pozici.

Krčmáře připravily o lepší umístění delší úprava mířidel před první střelbou a pád v posledním běžeckém kole. "Na stavu jsem ztratil asi deset až dvanáct sekund. Jednou jsem minul a ve stoje jsem už riskoval, naštěstí to dopadlo dobře. V posledním kole jsem ale zavrávoral a upadl, to bylo dalších osm až deset sekund pryč. Jsem z toho rozpolcený, kdybych nedělal tyhle blbosti, byl bych někde k desátému místu," řekl České televizi Krčmář.

Pětadvacetiletý Bö vyhrál první závod po mistrovství světa suverénně o 31,7 sekundy před Italem Lukasem Hoferem a o 35 sekund před Francouzem Quentinem Fillonem Mailletem, kteří na rozdíl od něj stříleli jako jedni z mála bezchybně. Čtyřnásobný světový šampion z Östersundu si připsal 35. výhru v kariéře a 14. v sezoně, čímž vyrovnal rekord Francouze Fourcadea z ročníku 2016/17.

V sobotu se v Oslu pojedou stíhací závody a seriál SP vyvrcholí v neděli závody s hromadným startem.