Mäkäräinenová uvažovala o startu na MS běžců, nakonec ale do Anterselvy pojede

ČTK ČTK
16. 1. 2017 14:02
"Moje cesta pokračuje do Anterselvy," informovala dnes Mäkäräinenová na facebooku.
Kaisa Mäkäräinenová
Kaisa Mäkäräinenová | Foto: Milan Kammermayer

Ruhpolding (Německo) - Na Světovém poháru v Anterselvě nebude v tomto týdnu chybět ani Finka Kaisa Mäkäräinenová, která uvažovala, že se na chvíli bude věnovat jen běhu na lyžích a zkusí se dostat na mistrovství světa klasiků v Lahti. V biatlonovém seriálu je druhá za Gabrielou Koukalovou.

"Moje cesta pokračuje do Anterselvy," informovala dnes Mäkäräinenová na facebooku. Po skončení SP biatlonistek v německém Ruhpoldingu přiznala, že o šampionátu klasiků v Lahti uvažuje i proto, že se uskuteční v jejím rodném Finsku. MS v Lahti začne 22. února, tři dny po MS v biatlonu, jenže místo Anterselvy by nyní musela absolvovat nominační závody ve Švédsku.

Čtyřiatřicetiletá Mäkäräinenová patří k nejrychlejším běžkyním mezi biatlonistkami, v Ruhpoldingu o víkendu vyhrála před Koukalovou sprint i stíhačku. Mezi běžci už párkrát startovala, na MS 2013 ve Val di Fiemme byla na bruslařské desítce čtrnáctá.

Program v Anterselvě začne ve čtvrtek. Finka vyhrála Světový pohár biatlonistek už dvakrát.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

V centru Bagdádu došlo ke dvěma útokům. Během výbuchů zemřelo nejméně 28 lidí

Při dvou sebevražedných útocích na rušném bagdádském tržišti přišlo ve čtvrtek o život nejméně 28 lidí a dalších 73 bylo zraněno. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. V minulosti za podobnými atentáty ale stáli radikálové z teroristické organizace Islámský stát (IS). S odkazem na irácké úřady o tom informovala agentura AP.

Útoky zasáhly obchodní čtvrť Báb aš-Šarkí v době, kdy se země potýká se zvýšeným politickým napětím kvůli ekonomické krizi a předčasným volbám plánovaným na říjen. Irácká armáda uvedla, že zahynulo 28 lidí a dalších 73 bylo zraněno, někteří vážně. Nemocnice v Bagdádu po útoku aktivovaly tzv. traumaplán. Podle mluvčího armády příslušníci bezpečnostních složek před útokem pronásledovali dva sebevražedné atentátníky. Ti se poté odpálili na náměstí Tajaran.

Jde o první útoky v rušné bagdádské obchodní čtvrti za poslední tři roky. Naposledy se na místě odpálil sebevražedný atentátník v roce 2018 krátce poté, co tehdejší premiér Hajdar Abádí oznámil, že teroristická organizace Islámský stát byla v Iráku poražena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy