Biatlonová čistka: skončil norský asistent Bratli i hlavní servisman Žídek

ČTK ČTK
21. 5. 2019 18:24
U biatlonové reprezentace skončil po ročním působení norský asistent mužů Anders Magnus Bratli a po třech letech i šéf servisu Tomáš Žídek. Za přípravu lyží bude zodpovědný opět Vojtěch Prášil, který u týmu pracoval již dříve dva olympijské cykly. Hlavní trenéři Nor Egil Gjelland u žen, respektive Zdeněk Vítek u mužů zůstali.
Tomáš Žídek v servisním kamionu české biatlonové reprezentace.
Tomáš Žídek v servisním kamionu české biatlonové reprezentace. | Foto: Jiří Šimeček

O změnách v realizačním týmu informuje iDNES.cz. Bratli byl zodpovědný za běžeckou přípravu. Nově bude Vítkovým asistentem Aleš Ligaun, který v minulé sezoně působil převážně u B-týmu. K "áčku" se vrátí také Prášil.

"Tom Žídek u týmu odvedl kus práce, rozešli jsme se v klidu. V průběhu této zimy jsme však nebyli se servisem spokojeni tak jako dřív," řekl předseda svazu Jiří Hamza. "To rozhodně neznamená, že jsme jezdili špatně jen kvůli servisu. Ale dřív jsme mívali na závody lyže průměrné nebo výborné. Teď byly při porovnání s ostatními spíše průměrné nebo horší. Těch experimentů s lyžemi bylo v poslední sezoně najednou příliš," dodal.

Biatlonisté neprožili tak úspěšnou sezonu jako v předchozích letech, zejména po běžecké stránce zaostávali. Výsledkově se dařilo pouze Markétě Davidové. "Ostatní ženy s výjimkou Markéty šly výkonnostně dolů. Najet na jiný trénink u Markéty bylo něco jiného než u třicetileté Veroniky Vítkové, jejíž tělo bylo dlouhá léta zvyklé na něco jiného. I z toho se poučíme," uvedl sportovní ředitel svazu Ondřej Rybář.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

Další zprávy