Těhotná Vítková si vyžádala vyšetření před porodnicí, kolemjdoucí to pobouřilo

mih mih
31. 10. 2020 14:46
Neví, jestli náhodou není pozitivní na koronavirus, a tak si biatlonistka Veronika Vítková v pátek vyžádala těhotenské vyšetření netradičně před libereckou porodnicí. Nahé bříško venku pobouřilo kolemjdoucí, kteří zveřejnili fotku celé události na sociálních sítích.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: Milan Kammermayer

"Tohle bude zřejmě od včerejšího dopoledne nejznámější těhubříško Facebooku, nicméně popularitu si rozhodně nepřálo," napsala v sobotu na Facebook bývalá biatlonistka Veronika Vítková, která už odpočítává poslední týdny do plánovaného porodu.

V pátek se necítila dobře, a tak jí ošetřující lékař domluvil vyšetření v Krajské nemocnici Liberec, aby jí odebrali vzorky na test Covidu-19 a zároveň zkontrolovali srdeční ozvy plodu.

Aby ochránila pacientky v čekárně, poprosila lékaře, aby jí vyšetřili venku před nemocnicí. To ale netušila, že si známou biatlonistku budou fotit náhodní kolemjdoucí a pak na internetu zasypou liberecké zdravotníky kritikou, co si to dovolují vyšetřovat nastávající maminky venku na zimě.

"Bohužel senzace chtiví spoluobčané neváhali a celou akci (cca 5 minutovou) vyfotili. Oni jenom vyhověli MÉMU přání!!! Prosím nevěřte klamným a ošklivým komentářům na KLN!!!," dodala Vítková. Choulostivá fotografie mezitím ze sociálních sítí zmizela.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy