Konečné pořadí

1. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
2. Julia Simonová (FRA)
3. Mona Brorssonnová (SWE)

Dobrý den, vítejte u sledování on-line přenosu z vytrvalostního závodu biatlonistek v rámci Světového poháru z italské Anterselvy. Závod začíná v pátek 21. ledna ve 14:15.

Vytrvalostní závod je na programu vůbec podruhé v této sezóně. Ten první byl na úvod celé sezóny ve Švédsku a jak je již dobře známo, triumf slavila Markéta Davidová. Kromě ní se dnes na start závodu postaví i další čtyři české kolegyně - Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a Tereza Voborníková.

76. Tereza Vinklárková (CZE) 12 b.

Okruh favoritek je dnes široký, vytrvalostní závod je již tradičně nejvíce nevyzpytatelným závodem v kalendáři SP. Na závodnice jsou připravené čtyři střelecké položky (dvě vleže a dvě vestoje), přičemž za každou nepřesnou ránu se minuta přičítá.

45. Johanna Talihärmová (EST)
46. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)

Start

Ingrid Landmark Tandrevoldová je jako první v závodě.

Start

Simonová z Francie či Eckhoffová z Norska už jsou také na trati.

Start

Lisa Theresa Hauserová je největší soupeřkou Markéty Davidové v boji o malý glóbus za vítězství disciplíně, v Anterselvě zvítězila v loňském vytrvalostním závodě. Do akce vyrazila s číslem 11.

1. střelba

Po sedmi a půl minutách je Tandrevoldová na úvodní střelecké položce.

1. střelba

Norka zastřílela vleže čistě a pokračuje dál závodem bez trestné minuty.

Start

První Češkou na trati je s číslem 14 Jessica Jislová.

1. střelba

Simonová taktéž čistá na první položce a nahání Tandrevoldovou.

Start

Markéta Davidová s číslem 21 jde do akce, držíme palce!

1. střelba

Tiril Eckhoffová na první položce jednou chybovala…

1. střelba

Lisa Theresa Hauserová má za sebou ležku, na níž chybovala dvakrát, a nabrala tak dvě trestné minuty!

1. střelba

Jessica Jislová na první položce skvěle, pokračuje závodem bez chyby. Momentálně je devátá.

2. střelba

Tandrevoldová na druhé položce s jednou chybou.

1. střelba

Skvělá Markéta Davidová zvládla první položku v klidném tempu bez chyby.

2. střelba

Simonová zatím střílí skvěle a po stojce vede. Má za sebou dvě čisté položky. Eckhoffová na 2. položce udělala dvě chyby.

2. střelba

Lisa Theresa Hauserová - největší soupeřka o malý glóbus v disciplíně s Davidovou - zatím dnes střelecky strádá, na stojce udělala jednu chybu.

1. střelba

Jessica Jislová zatím potvrzuje formu na střelnici, také první stojku zvládla čistě.

2. střelba

Výborně! Markéta Davidová kopíruje výkon Jislové a také ona má druhou nulu.

3. střelba

Eckhoffová má za sebou třetí položku, na úvodních dvou měla po jedné chybě, nyní opět zaznamenala jednu minelu.

3. střelba

Zápletku v boji o vítězství slibuje i první chyba Simonové na třetí střelbě, ani Francouzka nebude mít bezchybný závod.

2. střelba

Skvěle jede a střílí zatím Dorothea Wiererová, po dvou položkách se drží v čele závodu.

3. střelba

Braisazová-Bouchetová z Francie si zatím vede také skvěle, už má za sebou tři čisté položky a navíc víc než solidně běží.

3. střelba

Wiererová na třetí položce se dvěma chybami a rázem si komplikuje boj o vítězství. Dvě trestné minuty na její konto.

3. střelba

Jessica Jislová na třetí položce minula úvodní ranou a má tak první trestnou minutu v závodě.

3. střelba

Za zmínku, i když negativní určitě stojí dnešní dosavadní výkon Italky Vittozziové, která postupně udělala pět, tři a dvě chyby na střelnici…

4. střelba

Simonová na poslední střelbě první ranou minula, v celkovém součtu tak dnes zapíše dvě trestné minuty. Na co to bude stačit?

3. střelba

Markéta Davidová druhou ranou na třetí položce minula, má tak první trestnou minutu. Drží se ale na dosah nejlepším, je druhá za vedoucí Simonovou.

4. střelba

Eckhoffová zapsala v závodě čtyřikrát za jedna, čtyři trestné minuty jsou moc.

1. střelba

V závodu už máme také Evu Puskarčíkovou, která absolvovala úvodní ležku s jednou trestnou minutou.

4. střelba

Braisazová-Bouchetová na čtvrté střelba jednou minula, celkově zapsala v závodě dvě chyby a bude bojovat o nejvyšší příčky. O 1,8 sekundy je druhá za krajankou Simonovou.

4. střelba

Wiererová na poslední položce musela riskovat, udělala jednu chybu a celkově tak má tři na svém kontě.

4. střelba

4. střelba přinesla na straně Jessicy Jislové opět jednu chybu.

Cíl

Julia Simonová dorazila do cíle s náskokem více než dvou minut na Norku Tandrevoldovou, která do finiše dorazila před chvílí.

4. střelba

Markéta Davidová bohužel na závěrečné stojce prvními dvěma ranami minula a celkově tak dnes zapsala tři chyby. Češka letí do cíle a odjíždí na 4. místě.

2. střelba

Eva Puskarčíková na úvodní stojce bezchybná.

4. střelba

Justina Braisazová-Bouchetová má třetí nulu, celkově dnes jednu chybu a jede si pro jasné vítězství! Náskok na Simonovou je bez pět desetin přesně minuta!

Cíl

V cíli už máme také největší konkurentku Davidové Lisu Theresu Hauserovou, jejíž ztráta činí 2:03,3 na stále první Simonovou.

4. střelba

Mona Brorssonová ze Švédska jela také o možný triumf, ale chybovala vůbec posledním výstřelem a má tak celkově dvě chyby. Ztrácí minutu a půl po poslední střelbě.

Cíl

Jessica Jislová dorazila právě do cíle, se ztrátou 3:26,3 je na desátém místě.

Cíl

Markéta Davidová do toho v posledním kole dala úplně všechno, v cíli je na 4. místě se ztrátou 1:43,7. Bude to stačit na malý glóbus? Důležité je, že porazila Hauserovou.

4. střelba

Alimbekavová má také dostříleno a má celkově tři chyby. Teď bude svádět souboj s časem a zejména Davidovou.

5. kolo

Justina Braisazová-Bouchetová letí posledním kole a jede si pro vítězství. Náskok se ztenčil na zhruba 52 sekund.

Cíl

Justina Braisazová-Bouchetová je v cíli a je první! S náskokem 51,1 sekundy je nesmírně blízko výhry.

5. kolo

Alimbekavová ztrácí více než dvě a půl minuty a postupně ztrácí na svých mezičasech.

1. střelba

Tereza Voborníková má za sebou první střeleckou položku, pálila čistě a průběžně je na 32. místě.

Cíl

Mona Brorssonová je v cíli se dvěma trestnými minutami na třetím místě, je blízko nejlepšími umístění v kariéře.

Cíl

Alimbekavová je v cíli, ale prohrává s Davidovou a ani tato Běloruska ji tak v průběžném pořadí disciplíny nepředběhne.

3. střelba

Poslední konkurentkou Davidové je pátá z Ostersundu Uljana Nigmatullinová, momentálně má dvě chyby.

2. střelba

Tereza Voborníková také na druhé střelecké položce pálila čistě.

4. střelba

Eva Puskarčíková na poslední střelbě udělala dvě chyby. Je momentálně až v páté desítce.

3. střelba

Lucie Charvátová na třetí položce se dvěma chybami.

3. střelba

Tereza Voborníková dnes na střelnici září, právě zapsala třetí nulu!

Cíl

A další skvělá zpráva - Markétu Davidovou už dnes nikdo neohrozí, a tak získá malý křišťálový glóbus za vítězství v disciplíně.

4. kolo

Tereza Voborníková jede skvěle se třemi nulami v zádech, dočká se i čtvrté?

4. střelba

Lucie Charvátová se po poslední položce znovu propadne, udělala dvě chyby a je až ve čtvrté desítce.

Cíl

Uljana Nigmatullinová je v cíli a je z toho sympatické 10. místo.

4. střelba

Tereza Voborníková na poslední položce dvakrát minula a rázem padá v pořadí za Jessicu Jislovou, přesto bojuje o nejlepší umístění kariéry. Průběžně je 25.

Cíl

Tereza Voborníková dorazila do cíle a zaznamenává nejlepší výsledek v kariéře. Aktuálně je na skvělém 28. místě.

Závod končí.

Markéta Davidová končí závod na 6. místě a získává malý křišťálový glóbus!

Druhý a poslední individuální závod letošní sezóny SP končí francouzským doublem. Velké vítězství slaví Justine Braisazová-Bouchetová, stříbrná končí její krajanka Julia Simonová. Skvělý úspěch zapsala také Švédka Mona Brorssonnová, bronz je jejím nejlepším výsledkem kariéry.

Nejlepší Češkou byla již zmíněná novopečená držitelka malého křišťálového glóbu Markéta Davidová. Jessica Jislová skončila na 25. místě, Tereza Voborníková o čtyři příčky za ní v kariérním maximu.