Svatba Fourcadova soka i ruský boj o dobrou pověst. Tím žil biatlonový svět v létě

mih mih
2. 12. 2018 10:20
Projděte si, které nejzásadnější změny se udály v biatlonových týmech po celém světě.
Anastasia Kuzminová ve vytrvalostním závodě na ZOH 2018
Anastasia Kuzminová ve vytrvalostním závodě na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Anastasia Kuzminová se rozhodla ve 34 letech pokračovat i po olympiádě. Její manžel Daniel Kuzmin, bude navíc nově trénovat slovenské muže. V loňském roce přitom byla v kolotoči Světového poháru celkově druhá.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy