Stříbro pro Václavíka. Český biatlonista začal ME skvělým výkonem v supersprintu

26. 2. 2020 18:09
Biatlonista Adam Václavík získal na úvod mistrovství Evropy v Minsku stříbro v supersprintu.
Adam Václavík
Adam Václavík | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Šestadvacetiletý český reprezentant nestačil jen na domácího Bělorusa Sergeje Bočarnikova, jemuž podlehl o pouhé čtyři desetiny sekundy.

Sám naopak o desetinu odsunul na bronzovou příčku Dmytra Pidručného z Ukrajiny.

Na medaili útočil i další český biatlonista Tomáš Krupčík, jemuž se ale nevydařila závěrečná střelba a skončil osmý. Třetí Čech ve finále Vítězslav Hornig doběhl čtrnáctý.

Mezi ženami se z kvalifikace probojovala mezi finálovou třicítku jen Natálie Jurčová a při vítězství Rusky Jevgenije Pavlovové obsadila 21. pozici.

V lyžařském středisku Raubiči u Minsku, kam byl šampionát přeložen z estonského Otepää, se ve čtvrtek pojedou smíšené štafety. Muži na ME bojují o jedno místo do týmu pro Světový pohár v Novém Městě na Moravě.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Minsku - supersprint:

Muži: 1. Bočarnikov (Běl.) 14:12,8 (0 tr. okruhů + 2 dobíjení), 2. Václavík (ČR) -0,4 (0+3), 3. Pidručnyj (Ukr.) -0,5 (1+2), …8. Krupčík -30,1 (1+2), 14. Hornig (oba ČR) -51,7 (1+2).

Ženy: 1. Pavlovová (Rus.) 16:31,8 (0), 2. Pidhrušná (Ukr.) -2,8 (0+1), 3. Chevalierová (Fr.) -5,5 (0+1), …21. Jurčová (ČR) -1:20,2 (1+2).