Glóbus létal vzduchem. Koukalová oslavila poslední úspěch sezony riskantním žonglováním s trofejí

Podívejte se na fotografie z posledního závodu biatlonistů v této sezoně...
Gabriela Koukalová vstupovala do závodu s hromadným startem s jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Lauru Dahlmeierovou v celkovém hodnocení této disciplíny v rámci Světového poháru.
Na střelnici chybovala česká závodnice pouze při druhé položce vleže.
...ostatní položky zvládla s přehledem.
Také Veronika Vítková se pohybovala na předních místech závodu. O medaili ji připravila závěrečná rána.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport Sport, (C) Český biatlon, Petr Slavík
19. 3. 2017 15:03
Poslední závod sezony okořenila česká biatlonistka Gabriela Koukalová stříbrným místem. Zároveň tak získala malý křišťálový glóbus za prvenství v závodech s hromadným startem. Podívejte se na zajímavé fotografie ze závěrečné zastávky Světového poháru.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Kanadský Couche-Tard zrušil plány na převzetí Carrefouru za 16,2 miliardy eur, uvedla agentura Reuters. Důvodem je odpor francouzské vlády.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy