Bö selhal ve střelbě. Sprint biatlonistů pro Christiansena, Šlesingr prvně bodoval

15. 2. 2019 21:31
Sprint biatlonistů v americkém Soldier Hollow vyhrál Nor Vetle Sjaastad Christiansen a radoval se z prvního vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Zastoupil favorizovaného krajana Johannese Thingnese Böa, který při střelbě vestoje čtyřikrát minul a skončil se ztrátou 41,5 sekundy pátý. Nejlepší z Čechů byl Michal Šlesingr, jenž se s jednou chybou zařadil na 19. příčku. Připsal si tak první body v aktuální sezoně Světového poháru, jejíž část musel vynechat kvůli zranění zad.
biatlon, SP 2018/2019, Pokljuka, vytrvalostní závod mužů, Michal Šlesingr
biatlon, SP 2018/2019, Pokljuka, vytrvalostní závod mužů, Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Šestadvacetiletý Christiansen díky čisté střelbě zvítězil o 1,3 sekundy před Francouzem Simonem Desthieuxem, který jednou minul. Životní maximum zaznamenal i pětadvacetiletý Němec Roman Rees, jenž skončil třetí a poprvé se dostal na stupně vítězů.

Na pódiu naopak teprve potřetí v sezoně chyběl suverénní lídr SP J. T. Bö. Vítěz pěti ze šesti předchozích sprintů v tomto ročníku tentokrát při stojce trefil jen jeden z pěti terčů a musel na čtyři trestná kola.

Doplatil na silný poryv větru, ve kterém střílel stojku také Michal Krčmář. Ten na svém stavu vyčkával, zda se vítr neuklidní, ale stejně dvakrát minul. "Měl na tu stojku docela výrazný poryv a lidi kolem něj netrefovali. Měl to docela dobře rozjeté, tohle mě mrzí asi nejvíc," litoval v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Stříbrný olympijský medailista Krčmář totiž vleže nechyboval, ale nakonec se propadl na 26. příčku se ztrátou zhruba minuty a půl. O jedenáct sekund a sedm míst před ním skončil Šlesingr, který bodoval poprvé od loňského závodu v Anterselvě. Výrazně se tak zlepšil ve srovnání s minulým týdnem, kdy byl v Canmore při návratu do SP až v sedmé desítce.

Nedařilo se nejlepšímu českému biatlonistovi z předchozího dílu SP Tomáši Krupčíkovi. Čtyřikrát minul, nejpomaleji z Čechů běžel a nedostal se ani do sobotního stíhacího závodu. Na 67. místě ho od postupu dělilo více než dvacet sekund.

Závody v Soldier Hollow budou pokračovat v sobotu oběma stíhačkami. V neděli se poběží smíšené štafety dvojic i klasické smíšené štafety. Ty už budou generálkou na mistrovství světa, které ve švédském Östersundu začne 7. března.