Hvězdná Koukalová, senzační Krčmář s Puskarčíkovou i Soukupova bída. To byl první díl SP v biatlonu

Hvězdná Koukalová, senzační Krčmář s Puskarčíkovou i Soukupova bída. To byl první díl SP v biatlonu
Letošní sezona odstartovala závodem smíšených štafet. Česko v úvodním závodě reprezentovalo kvarteto Vítková, Koukalová, Šlesingr a Moravec.
Jenže premiéra v ročníku 2016/17 Čechům příliš nevyšla. Češi skončili ve smíšené štafetě, tedy ve své parádní disciplíně, až na sedmém místě. Ve Švédsku triumfovalo Norsko před Německem a Itálií.
Naděje českého týmu vzaly za své už na prvním úseku, když Veronika Vítková nezvládla úvodní ležku a musela na trestné kolo. Dobíjení se pak nevyhnula ani Gabriela Koukalová.
Naopak Michal Šlesingr a Ondřej Moravec podali velmi dobrý výkon a posunuli mix na konečné sedmé místo.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport Sport, (C) Český biatlon, Petr Slavík
5. 12. 2016 11:01
Podívejte se na snímky z úvodního podniku biatlonistů a biatlonistek ze švédského Östersundu. Ve střední Švédsku u jezera Storsjön se závodilo od předminulé neděle a Česko nejlépe reprezentovala Gabriela Koukalová, která pod novým příjmením získala jedno prvenství a také bronzové umístění.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy