Konečné pořadí

1. Johannes Thingnes Bö (NOR)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Martin Ponsiluoma (SWE)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze sprintu mužů na 10 kilometrů v rámci první zastávky SP ve finském Kontiolahti. Závod začíná v neděli 29. listopadu v 10:30.

Biatlonisté mají za sebou úvodní závod sezóny, kterým včera byl vyrvalostní závod na 20 kilometrů. V něm se z překvapivé výhry radoval Nor Sturla Holm Lägreid před loni suverénním krajanem J. T. Bö. Třetí skončil Němec Lesser. Závod vyšel naprosto skvěle i Ondřeji Moravcovi, který na úvod poslední sezóny kariéry skončil na pátém místě a v závodě, v němž zastřílel všechny položky čistě, mu chyběly tři sekundy na bednu. Další z Čechů Michal Krčmář skončil jedenáctý.

Dnes je na programu sprint na 10 kilometrů, kdy závodníci půjdou tradičně do závodu s rozestupem a čekají nás celkem tři běžecká kola a dvě střelecké položky - jedna vestoje a jedna vleže. Do závodu je připraveno pět Čechů, kromě Moravce a Krčmáře také Adam Václavík, Jakub Štvrtecký a Tomáš Mikyska.

101. Tomáš Mikyska (CZE)

Na startu závodu je vše připraveno. Podle informací je trať dnes více namrzlá, uvidíme, jak si závodníci s tímto faktem poradí.

Závod začíná.

Jako první vyrazil do akce Rus Jelisejev.

S číslem 2 dnes startuje Němec Kühn.

Jako další jde do akce Švéd Samuelsson.

Po něm míří do závodu Tarjei Bö a Rus Latypov.

Bulhar Iliev a Švéd Nelin už jsou také na trati.

S osmičkou startuje Francouz Desthieux.

Po Italu Hoferovi a Rusovi Loginovovi načíná druhou desítku Němec Arnd Peiffer.

"Šťastné" číslo 13 má největší favorit závodu J. T. Bö, který už je také v závodě.

Patnáctku má Fillon Maillet z Francie, který včera skončil těsně pod stupněm vítězů.

Rus Jelisejev jako první dnes vyzkoušel své štěstí na střelnici a byl bezchybný.

Podobně si vedle vleže i Němec Kuehn.

Jako první chyboval na střelnici Švéd Samuelsson, kterému uletěla poslední rána. Chybičku udělal i Tarjei Bö.

Také Švéd Nelin odjíždí ze střelnice s jednou chybou…

J. T. Bö do toho pořádně šlápl v úvodu a na prvním mezičase vede.

Zatím nejrychlejší (a samozřejmě čistou) položku předvedl Rus Loginov, který se posouvá na 2. místo. Vedení průběžně drží jeho krajan Latypov.

Před startem postihly nepříjemné potíže Michala Krčmáře a Jakuba Štvrteckého, kterým praskly úderníky na malorážce, servisní tým ale vše rychle vyřešil.

Do závodu jde nyní s číslem 30 Ondřej Moravec!

Mezitím se na střelnici představil J. T. Bö, který předvedl čistou položku a s náskokem 17 sekund se posouvá do čela dnešního závodu.

Také Fillon Maillet měl čistou položku, ale dnes zatím běžecky ztrácí.

Chvíli po Moravcovi vyrazil do akce také druhý z Čechů Michal Krčmář.

Další ze spolufavoritů Johannes Dale z Norska udělal na ležce jednu chybu.

Švéd Samuelsson má za sebou dokonce i stojku, po přesné položce se posouvá v tomto úseku do čela.

Tarjei Bö na druhé položce pohořel, udělal dvě chyby.

Vyzyvatelem Nora Böa je Francouz Jacquelin, kterému první položka vyšla skvěle, a na favorita ztrácí jen necelých sedm sekund.

Hofer se mohl přihlásit do boje o stupně vítězů, nicméně na druhé položce předposlední ranou minul.

S číslem 43 nyní vyrazil do akce i vítěz včerejšího závodu Nor  Sturla Holm Lägreid!

A hned po něm rozjíždí závod třetí z Čechů Adam Václavík.

J. T. Bö také na druhé položce zastřílel čistě a míří opět hodně vysoko!

Ondřej Moravec drží na střelnici formu ze včerejška, opět byl čistý a jede o solidní výsledek.

Fillon Maillet i druhou střeleckou položku vyčistil, nicméně běžecky to dnes není ono a je třetí - na Böa ztrácí více než půlminuty. Průběžně druhý je Fak ze Slovinska.

Michal Krčmář na první položce také střílel čistě a může závodem letět směle dál.

V areálu začalo hodně sněžit, což úplně nepomohlo Jacquelinovi, který si šanci na medaili odstřelil dvěma chybami na druhé položce.

J. T. Bö si jede vlastní závod, na posledním kole svůj náskok navyšuje a zdá se, že míří pro suverénní výhru. Jeho náskok činí téměř 42 sekund.

V cíli už jsou například Švéd Samuelsson, či Rusové Jelisejev a Latypov.

Vítěz včerejšího závodu Lägreid na první položce bezchybný.

Adam Václavík bohužel na první střelbě udělal dvě chyby…

J. T. Bö je v cíli se suverénním náskokem 44 sekund!

Ondřej Moravec i šestou střelbu tohoto víkendu zvládl čistě a je průběžně pátý. Od stupně vítězů jej dělí zhruba deset sekund.

Michal Krčmář také vyčistil v závodě všech deset terčů a jede okolo 10. místa.

Fillon Maillet dnes sice střílel bezchybně, ale lyže mu moc nejedou a šance na stupně vítězů je ta tam.

Do cíle dorazil Jacquelin, který si šanci na bednu odstřelil na druhé položce, a je průběžně šestý.

Do boje o medaile se mohl přihlásit ještě Němec Lesser, jenže na druhé střelecké položce jednou minul.

Nor Lagreid na druhé střelbě jednou minul a ani on se nejspíš nepodívá na stupně vítězů.

O medal by mohl zabojovat Nor Christiansen, který sice na první položce jednou minul, ale tu druhou zastřílel rychle a čistě.

Adam Václavík opět na střelnici chyboval…

Ondřej Moravec dojel do cíle a prozatím je na 7. místě.

V cíli tedy stále vede J. T. Bö, jemuž vítězství už nic nevezme. Druhý je Švéd Samuelsson a třetí je průběžně Slovinec Fak

Michal Krčmář dorazil do cíle na 13. místě.

O zajímavý výsledek běží stále Christiansen, na posledním úseku je zatím na 4. místě.

Nenápadně s jednou chybou proletěl závodem Erik Lesser, který se posouvá na 7. místě těsně před Moravcem.

Vítěz včerejšího vytrvalostního závodu Lagreid končí prozatím na 14. místě.

Christiansen pořádně zabral v posledním kole a je třetí! To vše o pouhou jednu sekundu před Fakem.

A překvapivý výkon na posledním úseku předvádí Švéd Ponsiluoma, který už se vyškrábal na 3. místo a je průběžně těsně před Christiansenem.

Tomáš Mikyska zapisuje premiérový start v SP a zároveň uzavírá dnešní startovní listinu.

Také Švéd Ponsiluoma je opravdu třetí! Ke bronzu mu stačilo i jednou chybovat na střelnici, předvedl však výtečný běh.

Jakub Štvrtecký zapsal na první střelbě dvě chyby, na druhé položce pak jednu.

V cíli evidujeme také Adama Václavíka, který ale dnes udělal pět chyb, a je na konci šesté desítky.

Tomáš Mikyska zvládl premiérovou střelbu v dospělém SP a byl čistý.

V elitní desítce už se nejspíš nic nezmění, právě desáté místo drží nyní Ondřej Moravec, pro nějž by to byl opět super výsledek. Krčmář je šestnáctý.

Mikyska na stojce udělal jednu chybu.

A nakonec Mikyska končí na 62. místě.

Závod skončil.

Pro první vítězství letošní sezóny si dojel Johannes Thingnes Bö, kterého na stupních vítězů doplnilo švédské duo Samuelsson - Pontiluoma.

Z Čechů se opět nejvíce dařilo Ondřeji Moravcovi, který zaznamenal čistý závod, a skončil desátý. Podobně si na střelnici vedle Michal Krčmář, jemuž patří konečné 16. místo. Jakub Štvrtecký skončil na 61. místě a hned za ním o příčku dále nováček v SP Tomáš Mikyska. Adam Václavík dojel na 82. pozici.