Pokljucké slunce českým biatlonistům přálo, pátek přinesl tři "desítky"

Čeští biatlonisté v čele s Gabrielou Koukalovou potvrdili v Pokljuce svoji výbornou formu.
Eva Puskarčíková skončila o pouhé čtyř desetiny sekundy za ní osmá.
Dlouho se zdálo, že Koukalovou předčí Puskarčíková, která střílela čistě. Ještě 700 metrů před cílem byla před ní o 1,2 sekundy, ale nakonec s českou hvězdou těsně prohrála. Osmé místo je pro Puskarčíkovou nejlepší výkon ve sprintu a vyrovnání životního výsledku v SP.
Mezi muži dojel Michal Krčmář devátý.a po sedmé příčce ze stíhacího závodu v Östersundu skončil podruhé za sebou v první desítce.
Koukalová střílela v Pokljuce čistě vleže, ale vestoje jednou minula a musela běžet navíc 150 metrů. I díky sedmému běžeckému času se ale udržela v desítce a na vítězku ztratila 39,4 sekundy.
Sport (C) Český biatlon, Petr Slavík, Sport
Aktualizováno 9. 12. 2016 16:24
Podívejte se na fotografie ze sprintu biatlonistek a biatlonistů v rámci Světového poháru v Pokljuce.