Soukup se na mistrovství Evropy zatím neprobral, ve vytrvalostních závodech kralovalo Rusko

Aktualizováno 25. 1. 2017 15:10
Plán Jaroslava Soukupa dát se před mistrovstvím světa biatlonistů dohromady na kontinentálním šampionátu zatím příliš nevychází. Ve středečním vytrvalostním závodě doběhl do cíle až 32., když čtyřikrát chyboval na střelnici. Ještě hůře dopadli další účastníci letošního Světového poháru Lukáš Kristejn (38.) a Tomáš Krupčík (45.).V ženském závodě nejlépe dopadla Lea Johanidesová, která zaznamenala 21. čas. Veronika Vítková do vytrvalostního závodu na 15 kilometrů nenastoupila.
Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Dusniki-Zdroj - Vytrvalostními závody začal ve středu kontinentální šampionát biatlonistů, který hostí středisko Duszniki-Zdroj na polské straně Orlických hor. Nejlepší výsledky v nich zaznamenali Rusové, kteří brali čtyři ze šesti medailí, včetně obou zlatých. Čechům se naopak nedařilo.

Dopolední mužský závod na 20 kilometrů vyhrál pouhé dva měsíce po vypršení dopingového trestu Rus Alexandr Loginov před Bulharem Krasimirem Anevem a dalším Rusem Alexejem Slepovem.

Z českých reprezentantů dopadl nejlépe Jaroslav Soukup, který by měl být hlavním tahounem českého týmu, po čtyřech chybách na střelnici ale doběhl do cíle se ztrátou čtyři a půl minuty na 32. místě.

Ještě hůře pak dopadli další dva čeští reprezentanti, kteří už letos okusili závody Světového poháru. Lukáš Kristejn skončil 38., Tomáš Krupčík 45.

V ženském závodě na 15 kilometrů z Češek nejlépe dopadla Lea Johanidesová, která se třemi chybami zaznamenala 21. čas. Veronika Vítková do středečního běhu nenastoupila. Závod vyhrála Ruska Irina Starychová před krajankou Světlanou Slepcovovou. Bronz brala Ukrajinka Anastasija Merkušinová.

Program šampionátu pokračuje pátečními sprinty, v sobotu se jedou v Dusznikách stíhačky a v neděli smíšené štafety. Mistrovství světa v biatlonu, které hostí rakouský Ruhpolding, začíná 9. února.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Dusznikách-Zdroji (Polsko):

Muži - vytrvalostní závod na 20 km: 1. Loginov (Rus.) 49:54,3 (1 trest. minuta), 2. Anev (Bul.) -11,4 (0), 3. Slepov (Rus.) -53,6 (0), ...32. Soukup -4:27,4 (5), 38. Kristejn -4:47,8 (3), 45. T. Krupčík -5:24,0 (5), 55. M. Krupčík -6:00,7 (2), 56. Hošek -6:01,4 (3), 71. Vojík (všichni ČR) -7:33,9 (5).

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km: 1. Starychová 44:24,7 (0), 2. Slepcovová (obě Rus.) -1:03,8 (1), 3. Merkušinová (Ukr.) -1:05,0 (1), ...21. Johanidesová -5:26,2 (3), 33. Jislová -7:17,9 (4), 63. Horká (všechny ČR) -10:29,3 (9).