Slovenský biatlon strádá. Otčenáše drží při sportovním životě ozónové injekce

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
12. 5. 2020 8:23
Jestliže si český biatlon prochází pořádnou generační proměnou, Slováci jsou přímo v krizi. Mezi muži byl v uplynulé sezoně jediným bodujícím závodníkem Martin Otčenáš. Málokdo ale věděl, že sezonu protrpěl v bolestech a nyní se jich snaží zbavit pomocí injekcí.
Martin Otčenáš
Martin Otčenáš | Foto: Luboš Vácha

Zatímco slovenské dívky s puškou na zádech táhly po tratích ve Světovém poháru sestry Fialkovy, jejich kolegové z reprezentace se vyloženě trápili. Jediným mužem, který dosáhl na body, byl Martin Otčenáš a v konečném zúčtování figuroval v žebříčku na 61. místě.

Jenže v srpnu slovenská mužská jednička oslaví Kristova léta a sám momentálně neví, jestli bude v kariéře pokračovat. Uplynulou sezonu hodně protrpěl kvůli bolestem zad a to se také podepsalo na jeho výsledcích.

"Jestli mám pokračovat, nesmí to být tak, že mě budou tři čtvrtiny sezony bolet záda. Už bych nechtěl s bolestmi dobíhat někde na 80. místě," svěřil se slovenskému deníku Šport. 

Ve výběru Tomáše Kose jsou tak momentálně čtyři muži, se kterými rozjíždí přípravu, a to Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Michal Šima a Matej Baloga.

Jak to bude s jedničkou Otčenášem, není momentálně jasné. Své útrapy s bolavými plotýnkami řeší pomocí ozónových injekcí.

"Rozhodne můj zdravotní stav. Teď jsem po druhé injekci. Po každé mám mít dva týdny fyzický klid. Některé dny byly lepší, některé horší. Uvidíme, musíme počkat, ale věřím, že mi tahle léčba pomůže," dodal Otčenáš. 

Kvůli mizerným výsledkům v posledních sezonách klesli Slováci v pořadí národů až na 20. místo. Ve Světovém poháru už tak nebudou mít v individuální závodech čtyři reprezentanty, ale pouze tři.

Pokud chtějí mít pod pěti kruhy v Pekingu 2022 jistou účast ve štafetě, nesmí v předolympijské sezoně klesnout v žebříčku už ani o píď. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila. Proti loňskému prosinci stoupla o dva body na hodnotu 97,6 bodu, přičemž optimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). V meziročním srovnání je souhrnný i podnikatelský indikátor vyšší, zatímco důvěra spotřebitelů je na nižší úrovni.

Důvěra firem se v lednu zvýšila zejména v průmyslu a stavebnictví. "Podnikatelé v těchto odvětvích očekávají v příštích měsících růst tempa výrobní i stavební činnosti, přestože jsou stále významně limitováni nedostatkem materiálu. Právě nedostatek vstupů je i jednou z příčin očekávaného růstu cen v obou odvětvích," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy