Slovenský biatlon strádá. Otčenáše drží při sportovním životě ozónové injekce

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
12. 5. 2020 8:23
Jestliže si český biatlon prochází pořádnou generační proměnou, Slováci jsou přímo v krizi. Mezi muži byl v uplynulé sezoně jediným bodujícím závodníkem Martin Otčenáš. Málokdo ale věděl, že sezonu protrpěl v bolestech a nyní se jich snaží zbavit pomocí injekcí.
Martin Otčenáš
Martin Otčenáš | Foto: Luboš Vácha

Zatímco slovenské dívky s puškou na zádech táhly po tratích ve Světovém poháru sestry Fialkovy, jejich kolegové z reprezentace se vyloženě trápili. Jediným mužem, který dosáhl na body, byl Martin Otčenáš a v konečném zúčtování figuroval v žebříčku na 61. místě.

Jenže v srpnu slovenská mužská jednička oslaví Kristova léta a sám momentálně neví, jestli bude v kariéře pokračovat. Uplynulou sezonu hodně protrpěl kvůli bolestem zad a to se také podepsalo na jeho výsledcích.

"Jestli mám pokračovat, nesmí to být tak, že mě budou tři čtvrtiny sezony bolet záda. Už bych nechtěl s bolestmi dobíhat někde na 80. místě," svěřil se slovenskému deníku Šport. 

Ve výběru Tomáše Kose jsou tak momentálně čtyři muži, se kterými rozjíždí přípravu, a to Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Michal Šima a Matej Baloga.

Jak to bude s jedničkou Otčenášem, není momentálně jasné. Své útrapy s bolavými plotýnkami řeší pomocí ozónových injekcí.

"Rozhodne můj zdravotní stav. Teď jsem po druhé injekci. Po každé mám mít dva týdny fyzický klid. Některé dny byly lepší, některé horší. Uvidíme, musíme počkat, ale věřím, že mi tahle léčba pomůže," dodal Otčenáš. 

Kvůli mizerným výsledkům v posledních sezonách klesli Slováci v pořadí národů až na 20. místo. Ve Světovém poháru už tak nebudou mít v individuální závodech čtyři reprezentanty, ale pouze tři.

Pokud chtějí mít pod pěti kruhy v Pekingu 2022 jistou účast ve štafetě, nesmí v předolympijské sezoně klesnout v žebříčku už ani o píď. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy