Slovenský biatlon strádá. Otčenáše drží při sportovním životě ozónové injekce

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
12. 5. 2020 8:23
Jestliže si český biatlon prochází pořádnou generační proměnou, Slováci jsou přímo v krizi. Mezi muži byl v uplynulé sezoně jediným bodujícím závodníkem Martin Otčenáš. Málokdo ale věděl, že sezonu protrpěl v bolestech a nyní se jich snaží zbavit pomocí injekcí.
Martin Otčenáš
Martin Otčenáš | Foto: Luboš Vácha

Zatímco slovenské dívky s puškou na zádech táhly po tratích ve Světovém poháru sestry Fialkovy, jejich kolegové z reprezentace se vyloženě trápili. Jediným mužem, který dosáhl na body, byl Martin Otčenáš a v konečném zúčtování figuroval v žebříčku na 61. místě.

Jenže v srpnu slovenská mužská jednička oslaví Kristova léta a sám momentálně neví, jestli bude v kariéře pokračovat. Uplynulou sezonu hodně protrpěl kvůli bolestem zad a to se také podepsalo na jeho výsledcích.

"Jestli mám pokračovat, nesmí to být tak, že mě budou tři čtvrtiny sezony bolet záda. Už bych nechtěl s bolestmi dobíhat někde na 80. místě," svěřil se slovenskému deníku Šport. 

Ve výběru Tomáše Kose jsou tak momentálně čtyři muži, se kterými rozjíždí přípravu, a to Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Michal Šima a Matej Baloga.

Jak to bude s jedničkou Otčenášem, není momentálně jasné. Své útrapy s bolavými plotýnkami řeší pomocí ozónových injekcí.

"Rozhodne můj zdravotní stav. Teď jsem po druhé injekci. Po každé mám mít dva týdny fyzický klid. Některé dny byly lepší, některé horší. Uvidíme, musíme počkat, ale věřím, že mi tahle léčba pomůže," dodal Otčenáš. 

Kvůli mizerným výsledkům v posledních sezonách klesli Slováci v pořadí národů až na 20. místo. Ve Světovém poháru už tak nebudou mít v individuální závodech čtyři reprezentanty, ale pouze tři.

Pokud chtějí mít pod pěti kruhy v Pekingu 2022 jistou účast ve štafetě, nesmí v předolympijské sezoně klesnout v žebříčku už ani o píď. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy