Slovenské sestry Fialkovy přijdou kvůli covidu o start Světového poháru v biatlonu

Sport Sport
26. 11. 2020 6:50
Úvodní závody Světového poháru biatlonistek, které se o víkendu jedou ve finském Kontiolahti, se budou muset obejít bez slovenských sester Pauliny a Ivony Fialkových.
Paulina Fialková
Paulina Fialková | Foto: Luboš Vácha

Důvodem je výskyt koronaviru v jejich privátním týmu, kvůli kterému musí být nejlepší slovenské biatlonistky do karantény. 

"Bohužel, dlouho očekávaný start do sezony ve finském Kontiolahti se pro nás zatím odkládá. Pravda je, že se v našem týmu při testování objevil pozitivní případ covidu-19, a na základě pokynů teď zůstáváme v izolaci," potvrdily sestry na svých sociálních sítích. 

Během víkendu budou obě sestry i zbytek týmu ve Stockholmu absolvovat další dvě kola testů a pokud jim vyjdou opakovaně negativní výsledky, budou se moci přesunout do Finska na další závody, které startují ve čtvrtek. 

V úvodních vytrvalostních a rychlostních závodech během víkendu tedy budou Slovensko reprezentovat pouze Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy