Slovenské sestry Fialkovy přijdou kvůli covidu o start Světového poháru v biatlonu

Sport Sport
26. 11. 2020 6:50
Úvodní závody Světového poháru biatlonistek, které se o víkendu jedou ve finském Kontiolahti, se budou muset obejít bez slovenských sester Pauliny a Ivony Fialkových.
Paulina Fialková
Paulina Fialková | Foto: Luboš Vácha

Důvodem je výskyt koronaviru v jejich privátním týmu, kvůli kterému musí být nejlepší slovenské biatlonistky do karantény. 

"Bohužel, dlouho očekávaný start do sezony ve finském Kontiolahti se pro nás zatím odkládá. Pravda je, že se v našem týmu při testování objevil pozitivní případ covidu-19, a na základě pokynů teď zůstáváme v izolaci," potvrdily sestry na svých sociálních sítích. 

Během víkendu budou obě sestry i zbytek týmu ve Stockholmu absolvovat další dvě kola testů a pokud jim vyjdou opakovaně negativní výsledky, budou se moci přesunout do Finska na další závody, které startují ve čtvrtek. 

V úvodních vytrvalostních a rychlostních závodech během víkendu tedy budou Slovensko reprezentovat pouze Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Britská policie oznámila, že obvinila třetího Rusa v případě pokusu o vraždu bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala v Salisbury v roce 2018.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Počet plně zaměstnaných lidí v zemědělství klesl za 20 let téměř o polovinu, uvedl ČSÚ

Pracovníků v zemědělství ubylo za 20 let o 26,9 procenta na 176 815 lidí. Po přepočtení na plně zaměstnané jde o úbytek o 45,3 procenta na 95 372 osob. Na úterní tiskové konferenci ohledně zemědělského sčítání, tedy tzv. Agrocenzu, zástupci Českého statistického úřadu (ČSÚ). V podnicích fyzických osob se zvýšil počet rodinných pracovníků o 4,3 procentního bodu na 38,9 procenta.

Snížila se naopak výměra některých plodin jako pšenice či ječmene na úkor plodin pěstovaných mimo jiné na technické účely, jako jsou kukuřice nebo řepka. "Od roku 2000 se snížil podíl orné půdy ze 75,9 procenta na 70,8 procenta, naopak podíl trvalých travních porostů vzrostl z 22,8 procenta na 28 procent. Rozšířily se výměry vinic, naopak ubylo chmelnic a ovocných sadů. Z plodin pěstovaných na orné půdě přibyly plochy oseté kukuřicí, řepkou nebo sójou na úkor pšenice, ječmene, plodin sklízených na zeleno nebo brambor," upozornil předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Rekordman SP ve skocích na lyžích Schlierenzauer ukončil kariéru

Vítěz rekordních 53 závodů Světového poháru ve skocích na lyžích Rakušan Gregor Schlierenzauer ukončil kariéru. Jednatřicetiletý mistr světa, olympijský vítěz a dvojnásobný šampion SP, který se po nepovedené předchozí sezoně nedostal do reprezentace, to oznámil na svém webu.

Další zprávy