Šlesingr nebude startovat v Novém Městě kvůli poškozenému obratli

ČTK ČTK
20. 12. 2018 13:31
Magnetická rezonance odhalila, že jeho problémy se zády způsobuje poškozený druhý bederní obratel.
Michal Šlesingr si nevyslechl od lékařů dobré zprávy
Michal Šlesingr si nevyslechl od lékařů dobré zprávy | Foto: Luboš Vrabec

Biatlonista Michal Šlesingr nebude startovat ve Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Závodníka tak čeká až několikatýdenní léčba.

"Dnešní magnetická rezonance ukázala, že došlo k poškození druhého bederního obratle a jeho příčného výběžku. Je to taková zlomenina, která je vidět na magnetické rezonanci, protože dochází k otoku kosti. Není to posunuté, je to na místě," řekl novinářům lékař české výpravy Vladimír Dobeš.

Pětatřicetiletý trojnásobný medailista z mistrovství světa Šlesingr kvůli bolestem zad nedokončil na Vysočině úterní trénink, ve středu jezdil a střílel s bolestmi. "V současné době ho obtěžuje hlavně bolestivost způsobená otokem měkkých tkání okolo toho poraněného místa," vysvětlil Dobeš.

Zranění si Šlesingr způsobil při prvním Světovém poháru v Pokljuce. Ve slovinském středisku spadl na záda. "Hodil jsem ukrutný záda na namrzlé kamenné dlažbě a měl jsem za to, že jsem se jen trochu obrazil, nejsem přece z cukru. Nicméně při štafetě v Hochfilzenu se záda začala ozývat," uvedl Šlesingr na sociálních sítích.

"Jsem zvyklý zatnout zuby, a ačkoli to tentokrát hraničilo s masochismem, snažil jsem se je zatínat i během tréninku v Novém Městě a doufal v obrat k lepšímu. Bohužel během dvou dní se stav naopak podstatně zhoršil, tělu zřejmě došla trpělivost a řeklo si, že Šlesingrovi dá co proto, když mu není schopnej dát orazit při prvním varování," dodal.

Jen těžko se podle něho dá odhadnout, jak dlouho se bude biatlonista léčit. Dostane bederní pružný pás a čeká ho třeba magnetoterapie. "Doba může být několik týdnů, může to být krátké. Je to čistě subjektivní záležitost u těchto onemocnění. Bude to o jeho pocitech," řekl Dobeš.

"Teď mi nezbývá než doufat, že 'nedislokovaná fractura/kontuze prox. transversus L2 l.dx', jak praví diagnóza, se dá co nejdříve do pořádku a pustí mě zpět do stopy," uvedl Šlesingr.

 

Právě se děje

Další zprávy