Skvělá střelba, ale mizerný běh Češek. Puskarčíková dojela ve sprintu na 22. místě

8. 12. 2018 15:32
Českým biatlonistkám se navzdory skvělé střelbě příliš nevyvedl sprint na Světovém poháru v Pokljuce. Nejlepší Češkou byla dvaadvacátá Eva Puskarčíková. Nejvýhodnější pozici do nedělní stíhačky získala díky dnešnímu vítězství Finka Kaisa Mäkäräinenová.
Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Sedmadvacetiletá Puskarčíková střílela čistě a na skvělou běžkyni Mäkäräinenovou ztratila na trati 7,5 km minutu a čtvrt. Jednatřicátou pozici obsadila na střelnici také bezchybná Jessica Jislová, hned za ní skončila Markéta Davidová. Třetí žena ze čtvrtečního vytrvalostního závodu dnes sice byla na trati pátá nejrychlejší, ale na každé z položek jednou chybovala a po dvou trestných kolech dojela dvaatřicátá.

Závod běžecky nevyšel Veronice Vítkové, jež s číslem jedna sestřelila všechny terče, ale den před třicetinami obsadila až 47. pozici. Lucie Charvátová skončila na 86. místě.

Pětatřicetiletá Mäkäräinenová si dojela pro čtyřiadvacátý triumf v SP v kariéře s náskokem 14,8 sekundy před Italkou Dorotheou Wiererovou. Třetí byla s odstupem 42,1 sekundy Francouzka Justina Braisazová.