Šílené počasí, vyšťavená Davidová i Moravec jako zamlada. To ukázal Oberhof

Šílené počasí, vyšťavená Davidová i Moravec jako zamlada. To ukázal Oberhof
První zastávkou nového roku biatlonistů byl německý Oberhof. Pro Čechy byl ve znamení návratů.
Po krátké pauze se do mužské reprezentace vrátili Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. První závod sezony absolvoval Tomáš Krupčík, který se dostal z boreliózy.
A hlavně první jmenovaný se blýskl výkonem jako zamlada. Ve sprintu byl na jedenáctém místě.
Mezi ženami debutovala teprve devatenáctiletá Tereza Voborníková a i když ve sprintu skončila až v deváté desítce, byla spokojená, že nabrala zkušenosti.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
13. 1. 2020 11:14
Podívejte se na obrázky ze zastávky biatlonového Světového poháru v německém Oberhofu.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy