Ruhpolding je zavalen sněhem. Biatlonisté ve středu nepojedou sprint

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 1. 2019 9:28
Kvůli přívalům sněhu se ve středu neuskuteční sprint biatlonistů na 10 km, jímž měl začít Světový pohár v německém Ruhpoldingu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Organizátoři v bavorském zimním středisku zatím závod předběžně přeložili na čtvrtek, nicméně vše závisí na vývoji počasí.

Situaci v biatlonové Chiemgau Areně komplikuje fakt, že veškerá tamní těžká technika byla využita v jiných oblastech. Při organizaci Světového poháru nebyli nasazeni ani pomocníci z řad vojska či záchranných složek. "Je samozřejmé, že bezpečnost obyvatelstva má přednost před pořádáním sportovní akce," uvedl starosta Ruhpoldingu a šéf organizačního výboru Claus Pichler. Zrušeno bylo i dnešní slavnostní zahájení.

Podle upraveného programu by měli jet muži sprint ve čtvrtek v 11:15 a ve 14:30 by se podle původního plánu měly vydat na sprinterskou trať 7,5 km ženy. Na pátek a sobotu jsou naplánovány štafety mužů a žen a na neděli závody s hromadným startem.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Německé automobilky dostaly miliardovou pokutu za kartelovou dohodu

Německý kartelový úřad uložil třem velkým automobilkám BMW, Volkswagen a Daimler úhrnnou pokutu 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Podle jeho zjištění se spolu dohadovaly na cenách oceli, kterou kupovaly od dodavatelů, a porušily tak zákon.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy