Ruhpolding je zavalen sněhem. Biatlonisté ve středu nepojedou sprint

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 1. 2019 9:28
Kvůli přívalům sněhu se ve středu neuskuteční sprint biatlonistů na 10 km, jímž měl začít Světový pohár v německém Ruhpoldingu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Organizátoři v bavorském zimním středisku zatím závod předběžně přeložili na čtvrtek, nicméně vše závisí na vývoji počasí.

Situaci v biatlonové Chiemgau Areně komplikuje fakt, že veškerá tamní těžká technika byla využita v jiných oblastech. Při organizaci Světového poháru nebyli nasazeni ani pomocníci z řad vojska či záchranných složek. "Je samozřejmé, že bezpečnost obyvatelstva má přednost před pořádáním sportovní akce," uvedl starosta Ruhpoldingu a šéf organizačního výboru Claus Pichler. Zrušeno bylo i dnešní slavnostní zahájení.

Podle upraveného programu by měli jet muži sprint ve čtvrtek v 11:15 a ve 14:30 by se podle původního plánu měly vydat na sprinterskou trať 7,5 km ženy. Na pátek a sobotu jsou naplánovány štafety mužů a žen a na neděli závody s hromadným startem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy