Divoká cesta Gabriely Koukalové: literární poprask, definitivní konec a teď StarDance

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
14. 6. 2019 10:21
Od vydání knihy Jiná Gabriela Koukalová, která způsobila ve sportovním světě poprask, uběhl více než rok. A biatlonistka na sebe dál strhává mediální pozornost.
Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová | Foto: Česká televize

11. duben 2018 - Vychází kniha Jiná

biatlon, Gabriela Koukalová, kniha
biatlon, Gabriela Koukalová, kniha | Foto: 2Media

Možná nejrevolučnější datum v kariéře Gabriely Koukalové. Ten den vyšla její autobiografie, v níž nešetří snad nikoho ze svého okolí, včetně sebe samé. Médii letí leitmotiv celé knihy, že byla loňská mistryně světa deset let anorektičkou.

"Žádná dieta nezabírala a trpět bez jídla bylo jediné, co fungovalo. Jednou jsem měla dokonce takový hlad, že jsem snědla půl balíku vaty. Přečetla jsem si totiž, že to pomáhá modelkám. Zamkla jsem se v pokoji, seděla na posteli, vatu trhala na malé kousky, namáčela ji do vody a postupně polykala. Příště jsem pro změnu jedla odličovací tampony. Bylo mi po nich špatně a bála jsem se, že mi něco udělají. Několik dní jsem pak radši jen pila," napsala.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Při útoku afghánské armády na úkryt Tálibánu zemřelo 35 civilistů, hlásí úřady

Nejméně 35 civilistů zahynulo a 13 dalších utrpělo zranění v noci na pondělí při útoku afghánských vládních sil na úkryt povstalců z řad Tálibánu v provincii Hílmand na jihu země. Podle agentury Reuters to uvedli dva zástupci místních úřadů. Informace o operaci se nicméně rozcházejí. Americká armáda, která afghánské vládní síly podporuje, sdělila, že zabito bylo 22 bojovníků Tálibánu, o civilních obětech nehovoří.

Zdroj: ČTK
Další zprávy