Fourcadových chyb využili Rusové, stíhačku vyhrál Babikov. Krčmář vystoupal až do Top 10

4. 12. 2016 13:55
Podnik Světového poháru ve švédském Östersundu zakončila stíhačka mužů, v níž skvělý výkon předvedl český reprezentant Michal Krčmář. Do závodu vstoupil z 38. pozice, na střelnici si ale udržel stoprocentní úspěšnost a dotáhl se až na konečné sedmé místo. Vyhrál Rus Anton Babikov, dosavadní lídr seriálu Martin Fourcade se po chybách propadl na třetí příčku.
Michal Krčmář se v cíli zaslouženě radoval: z pozice 38 se prostřílel až na sedmou příčku. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Obrovský čtyřicetisekundový náskok ze sprintu čtyřmi chybami na střelnici promarnil francouzský biatlonista Martin Fourcade. Na poslední položce minul dvakrát a nabídl vedení dvojici ruských biatlonistů. Z nich byl nakonec úspěšnější Anton Babikov, který si ze sedmé pozice na startu dojel pro vítězství.

Životní výkon, především na střelnici, předvedl Michal Krčmář. Do stíhačky startoval z 38. místa a po dvaceti přesných zásazích dojel do cíle na úžasné sedmé příčce. Ondřej Moravec finišoval osmnáctý, Michal Šlesingr dvaadvacátý.

"Dnes musíme určitě hodnotit závod jako úspěšný, když přihlédneme, jaké startovní pozice kluci měli. Hlavně Michal Krčmář musel českým fanouškům udělat radost," řekl v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář.

Právě Šlesingr přitom startoval do závodu s nejlepší pozicí ze všech českých závodníků. Ze 17. místa ztrácel jen 25 vteřin na medailové příčky. Jenže hned po první ležce musel na dvě trestná kola a to ho srazilo pořadím dolů. Celkem kroužil trestné kolo čtyřikrát.

To Krčmář neminul jediný terč a postupně se prokousával vzhůru, po čtvrté položce odjížděl ze střelnice sedmý, ale dotíral na něj Rus Šipulin, do cíle ho ale udržel za zády.

Fourcade promarnil čtyřicetivteřinový náskok hned na první položce, kde minul dva terče. Na další ležce a stojce ale střílel bez chyby a zdálo se, že si opět dojede pro vítězství. Jenže při čtvrté střelbě nechal svítit první a poslední terč a pustil před sebe Rusy Babikova a Cvetkova. S tím druhým se ještě chvíli přetahoval o stříbro, ale nakonec na něj nedosáhl.