Nová biatlonová naděje. Hošek bere vtipy na svou výšku s humorem, nominace mu vyrazila dech

Sport Sport
5. 1. 2018 6:53
Dvaadvacetiletý rodák z Brna Ondřej Hošek je poprvé členem elitního týmu české biatlonové reprezentace. Bývalý vodní slalomář přiznává, že mu nominace vyrazila dech.
Biatlonista Ondřej Hošek
Biatlonista Ondřej Hošek | Foto: ČTK

Oberhof/Praha - Ve vodním slalomu tenhle talentovaný sportovec dosáhl pozoruhodných úspěchů. Je juniorským mistrem Evropy. Pátým juniorem světa. Dětství prožil po boku olympijského medailisty Jiřího Prskavce.

Přesto nakonec pádlo vyměnil za běžky a malorážku. Láska k biatlonu u Ondřeje Hoška zvítězila.

"V žácích, dorostu i v juniorech se vodní slalom s biatlonem docela vhodně doplňovaly. Dlouho jsem například v biatlonu těžil ze silných paží, které jsem díky vodnímu slalomu měl," vzpomíná rodák z Brna v rozhovoru pro oficiální web českého biatlonu.

Hoškovi, jehož sestra Kateřina Havlíčková je mistryní světa na singlkánoi, se na konci prosince splnil velký biatlonový sen. Nominace na Světový pohár v německém Oberhofu mu vyrazila dech. 

"Vlastně se z ní tak trochu vzpamatovávám doteď. Stále mi to úplně nedochází," prozrazuje člen bronzové juniorské štafety z roku 2016.

Radost mu nekazí ani fakt, že se v proslulém areálu v Duryňském lese vůbec nemusí dostat do akce. V týmu je totiž šest mužů, startovat jich může jenom pět. A pro dnešní sprint a tím pádem i sobotní stíhačku zůstává Hošek na pomyslné lavici náhradníků.

"Ale těším se moc. Těším se na všechno. Budu trénovat na tratích Světového poháru, potkám ty nejlepší závodníky a zažiju krásnou atmosféru. Už jen toho si vážím," říká Hošek. Doufat ještě může ve své zařazení do nedělní štafety.

Se 160 centimetry výšky by byl pravděpodobně nejmenším mužem celého startovního pole. Ani to ho ale netrápí, přestože je kvůli výšce často terčem vtipů. "Naučil jsem se s tím žít. Umím si i sám ze sebe udělat legraci," usmívá se nová naděje českého biatlonu.

 

Právě se děje

Další zprávy