Nejen čeští biatlonisté. I Martin Fourcade přišel o trenéra

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 3. 2018 21:18
Stéphane Bouthiaux, kouč Martina Fourcada a dalších francouzských biatlonistů, se rozhodl podobně jako šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář a u sportovců skončil.
Martin Fourcade
Martin Fourcade | Foto: Reuters

Paříž - Nejúspěšnější biatlonista posledních let Martin Fourcade přišel o trenéra. Stéphane Bouthiaux se rozhodl opustit francouzskou reprezentaci po jedenácti letech. Fourcadeovi pomohl k pěti zlatům na olympijských hrách, jedenácti titulům mistra světa či sedmi celkovým triumfům ve Světovém poháru.

"Bylo to jedenáct let, tři olympijské cykly. Myslím, že většinu cílů jsme splnili a je na čase, abych se vydal jinam," řekl listu L'Équipe Bouthiaux, jenž v pondělí oslavil 52. narozeniny.

Bouthiaux se tak rozhodl stejně jako šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář, jenž nyní upřednostnil rodinu se dvěma malými syny.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Voda stoupá i na Slovensku. Část země zasáhly lokální povodně

Vydatný déšť způsobil v několika regionech Slovenska lokální záplavy, s jejichž zvládnutím pomáhali i hasiči. Armáda opět vyslala vojáky do vesnice na středním Slovensku, kterou už v pondělí po protržení protipovodňové hráze zaplavila voda a při neštěstí tam zemřel jeden člověk. Informovalo o tom v úterý vedení hasičského záchranného sboru a ministerstvo obrany.

Hasiči do úterního rána zaznamenali v souvislosti s nepříznivým počasím zhruba dvě stovky výjezdů, hlavně v severní, střední a západní části země. Odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a ulic, odstraňovali také nánosy bláta. V Banské Bystrici stavěli protipovodňové bariéry s cílem zabránit vylití řeky Hron.

Na středním Slovensku hasiči použili čluny, aby pomohli třem lidem dostat se z motorových vozidel, která uvízla v silném proudu a ve vysoké hladině vody. Počasí mezitím zkomplikovalo situaci i na východním Slovensku. V několika regionech po celé země platí nejvyšší stupeň výstrahy před záplavami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy