Nejen čeští biatlonisté. I Martin Fourcade přišel o trenéra

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 3. 2018 21:18
Stéphane Bouthiaux, kouč Martina Fourcada a dalších francouzských biatlonistů, se rozhodl podobně jako šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář a u sportovců skončil.
Martin Fourcade
Martin Fourcade | Foto: Reuters

Paříž - Nejúspěšnější biatlonista posledních let Martin Fourcade přišel o trenéra. Stéphane Bouthiaux se rozhodl opustit francouzskou reprezentaci po jedenácti letech. Fourcadeovi pomohl k pěti zlatům na olympijských hrách, jedenácti titulům mistra světa či sedmi celkovým triumfům ve Světovém poháru.

"Bylo to jedenáct let, tři olympijské cykly. Myslím, že většinu cílů jsme splnili a je na čase, abych se vydal jinam," řekl listu L'Équipe Bouthiaux, jenž v pondělí oslavil 52. narozeniny.

Bouthiaux se tak rozhodl stejně jako šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář, jenž nyní upřednostnil rodinu se dvěma malými syny.

 

Právě se děje

před 28 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy