Nastávající maminka či policejní komisař. Ze zlaté generace zbývá poslední mohykán

av av
24. 4. 2020 14:25
Čas je neúprosný. První generace českého biatlonového boomu rychle mizí ze závodních tratí. Z úspěšné vlny reprezentantů, kteří v tuzemsku nastartovali nevídanou horečku kolem kdysi okrajového sportu, zbývá už jen jediný. A ani jeho sportovní budoucnost není stoprocentní.

Osmiletá pohádka

Gabriela Soukalová při SP v Chanty-Mansijsku 2013
Gabriela Soukalová při SP v Chanty-Mansijsku 2013 | Foto: ČTK

Bezmála osm let od velkého třesku. Osm let od začátku české biatlonové horečky. Nadšení fanoušků kolem do té doby spíše okrajového zimního sportu rozpoutal v prosinci 2012 pohádkový nástup nové hvězdy Gabriely Soukalové ve slovinské Pokljuce.

Už předtím se Češi v biatlonu zhusta prosazovali, světové medaile získávali mezi lety 2002 a 2007 Roman Dostál, Kateřina Holubcová, Zdeněk Vítek nebo Michal Šlesingr. Zmíněný nástup popularity v následující dekádě ale svou razancí všechny překvapil. A měl konkrétní tváře s ním navždy spojené.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy