Nedávno jsem nemohla chodit. Vysočina viděla comeback Dahlmeierové, který bral dech

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 12. 2018 10:13
Před závodem němečtí trenéři sňali z Laury Dahlmeierové veškerý tlak. Nečekalo se, že bude šampionka hned po návratu konkurovat nejlepším. Ale stalo se. Němka měla nejlepší běžecký čas a ve sprintu po jedné střelecké chybě skončila druhá.
Laura Dahlmeierová při dojezdu do cíle pátečního sprintu
Laura Dahlmeierová při dojezdu do cíle pátečního sprintu | Foto: Milan Kammermayer

Od Laury nic nečekejte. O výsledek tady vůbec nejde....

Ale vyprávějte to ženě, která chce být nejlepší v každé situaci. Laura Dahlmeierová se v Novém Městě na Moravě vrátila do biatlonového kolotoče způsobem, který bral dech.

Navzdory opatrným prohlášením svých trenérů zajela fantastický sprint a prohrála jen o pár vteřin s vítěznou Norkou Marte Olsbu-Röiselandovou.

"Abych se přiznala, tohle jsem nečekala. Zvlášť ten výkon na lyžích. Ale měla jsem trochu štěstí, že jsem startovala s vysokým číslem. Trať se zrychlovala," přiznala mírnou výhodu Němka.

Na tiskové konferenci po závodě byla spokojená a dojatá. Znovu zopakovala, jak moc to v Novém Městě na Moravě miluje. Ve Vysočina aréně zažila premiéru ve Světovém poháru, poprvé zde startovala i na světovém šampionátu. Před třemi lety tady slavila své první vítězství kariéry.

A teď oblíbený areál viděl i její parádní návrat po nepříjemném opakujícím se infekčním syndromu. "Z mnoha důvodů je to pro mě hodně emotivní úspěch," vyprávěla.

Ještě před necelými třemi měsíci měla úplně jiné starosti. Že bude zase závodit, natožpak bojovat o nejvyšší příčky, si ani nedokázala pořádně představit.

"Dívám se zpět na konec září. Ležela jsem v nemocnici a nemohla jsem vůbec nic dělat, byla jsem bezmocná, nemohla ani vyjít ven. A teď sedím tady a jsem na pódiu. Je to pro mě speciální chvíle," dojatě předávala své nejniternější pocity.

Do závodu šla nadstandardně motivovaná. Moc chtěla sama sobě i celému světu ukázat, že se nic nezměnilo, že je nezlomená připravena znovu stanout na samotném vrcholu.

"Miluji tyhle situace. Když je to dobrodružství a vy ani nevíte, jestli to zvládnete," prohlásila. Pětadvacetiletá biatlonistka bude do sobotní stíhačky startovat s odstupem pouhých 4,5 vteřiny za Röiselandovou. Může tak útočit na svůj jubilejní dvacátý triumf ve Světovém poháru.

"Moje motivace je obrovská. Stíhací závody miluji. A mám ráda trať tady v Novém Městě. Všechno je možné," uzavřela dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu.

V sobotu ráno pak ještě napsala na svůj Instagram: "Nemám slov. Musím se hluboce nadechnout. Včera to byl úžasný závod a neuvěřitelná zkušenost po těch několika měsících. Nikdy bych nevěřila, že se vrátím takhle silná. Díky, že jste za mnou stáli," vzkázala fanouškům.

Její biatlonový příběh měl namále. Dahlmeierová ale ukázala nezdolné srdce bojovnice. Nyní je zpět v plné síle. A svět biatlonu je s ní zase o něco zajímavější.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy