Nedávno jsem nemohla chodit. Vysočina viděla comeback Dahlmeierové, který bral dech

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 12. 2018 10:13
Před závodem němečtí trenéři sňali z Laury Dahlmeierové veškerý tlak. Nečekalo se, že bude šampionka hned po návratu konkurovat nejlepším. Ale stalo se. Němka měla nejlepší běžecký čas a ve sprintu po jedné střelecké chybě skončila druhá.
Laura Dahlmeierová při dojezdu do cíle pátečního sprintu
Laura Dahlmeierová při dojezdu do cíle pátečního sprintu | Foto: Milan Kammermayer

Od Laury nic nečekejte. O výsledek tady vůbec nejde....

Ale vyprávějte to ženě, která chce být nejlepší v každé situaci. Laura Dahlmeierová se v Novém Městě na Moravě vrátila do biatlonového kolotoče způsobem, který bral dech.

Navzdory opatrným prohlášením svých trenérů zajela fantastický sprint a prohrála jen o pár vteřin s vítěznou Norkou Marte Olsbu-Röiselandovou.

"Abych se přiznala, tohle jsem nečekala. Zvlášť ten výkon na lyžích. Ale měla jsem trochu štěstí, že jsem startovala s vysokým číslem. Trať se zrychlovala," přiznala mírnou výhodu Němka.

Na tiskové konferenci po závodě byla spokojená a dojatá. Znovu zopakovala, jak moc to v Novém Městě na Moravě miluje. Ve Vysočina aréně zažila premiéru ve Světovém poháru, poprvé zde startovala i na světovém šampionátu. Před třemi lety tady slavila své první vítězství kariéry.

A teď oblíbený areál viděl i její parádní návrat po nepříjemném opakujícím se infekčním syndromu. "Z mnoha důvodů je to pro mě hodně emotivní úspěch," vyprávěla.

Ještě před necelými třemi měsíci měla úplně jiné starosti. Že bude zase závodit, natožpak bojovat o nejvyšší příčky, si ani nedokázala pořádně představit.

"Dívám se zpět na konec září. Ležela jsem v nemocnici a nemohla jsem vůbec nic dělat, byla jsem bezmocná, nemohla ani vyjít ven. A teď sedím tady a jsem na pódiu. Je to pro mě speciální chvíle," dojatě předávala své nejniternější pocity.

Do závodu šla nadstandardně motivovaná. Moc chtěla sama sobě i celému světu ukázat, že se nic nezměnilo, že je nezlomená připravena znovu stanout na samotném vrcholu.

"Miluji tyhle situace. Když je to dobrodružství a vy ani nevíte, jestli to zvládnete," prohlásila. Pětadvacetiletá biatlonistka bude do sobotní stíhačky startovat s odstupem pouhých 4,5 vteřiny za Röiselandovou. Může tak útočit na svůj jubilejní dvacátý triumf ve Světovém poháru.

"Moje motivace je obrovská. Stíhací závody miluji. A mám ráda trať tady v Novém Městě. Všechno je možné," uzavřela dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu.

V sobotu ráno pak ještě napsala na svůj Instagram: "Nemám slov. Musím se hluboce nadechnout. Včera to byl úžasný závod a neuvěřitelná zkušenost po těch několika měsících. Nikdy bych nevěřila, že se vrátím takhle silná. Díky, že jste za mnou stáli," vzkázala fanouškům.

Její biatlonový příběh měl namále. Dahlmeierová ale ukázala nezdolné srdce bojovnice. Nyní je zpět v plné síle. A svět biatlonu je s ní zase o něco zajímavější.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Bývalý šéf krajské hospodářské kriminálky Petrůj je v kauze Vidkun definitivně očištěn, chce se vrátit k policii

Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v lednu roku 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Podle jeho obhájce to má také v plánu. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.

U obžalovaného Petrůje podal žalobce původně odvolání přímo do protokolu po vynesení rozsudku. "Poté, co jsem analyzoval rozsudek a jeho písemné odůvodnění, jsem vzal odvolání zpět. Bylo by zcela zřejmě neúspěšné, ta důkazní situace u něj byla od počátku zcela jiná než u ostatních obžalovaných. Je zde problém s hranicí prokázání subjektivní stránky pana Petrůje ve vztahu k žalované trestné činnosti," řekl státní zástupce Stoklásek.

Petrůj se odvolání již dříve vzdal, pravomocnost zprošťujícího výroku musí ještě posvětit soudce Martin Lýsek, který se případem na krajském soudu zabýval. "Jako předseda senátu musím vzít na vědomí zpětvzetí usnesením, které rozešlu stranám. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání, dnem usnesení nabývá výrok právní moci," řekl soudce Lýsek.

Obžaloba Petrůje vinila z toho, že se svým tehdejším nadřízeným, policejním náměstkem Karlem Kadlecem spolupracoval na vynášení informací a ovlivňování trestních řízení. Soud však v jeho případě konstatoval, že postupoval zákonně, jednal jako podřízený vůči svému nadřízenému. Také podle žalobce Stokláska nelze dokázat, že Petrůj věděl o tom, že sděluje nadřízenému Kadlecovi informace, které budou vzápětí vyneseny ven.

Zdroj: ČTK
Další zprávy